Posibil sarcina?

08-11-2016
Arizona
Nu este medic/terapeut
Arizona
Buna ziua!
As avea si eu o mare neliniste: de cateva zile(5) CM nu a venit, desi sanii ma dor, crampe menstruale foarte putine.
Am ciclul regulat de 29-30 zile, iar in data de 15octombrie am avut contact sexual cu logodnicul, protejandu ne cu prezervativ.Problema este ca atunci cand a terminat, am observat pe prezervativ o substanta, desi aceasta nu parea ca era rupt.E posibil sa se fi fost rupt sa nu ne dam seama?Sa se fi prelins cumva?
Problema mare este ca pe acea data sigur eram in perioada fertila.M am spalat apoi inauntru si nu am simtit/mirosit urme de sperma, am hotarat impreuna la momentul respectiv ca nu sunt motive de ingrijorare, n am recurs la contraceptia de urgenta.
Sunt tare nelinistita, nu as putea pastra o sarcina acum, suntem plecati in strainatate, doar logodnicul munceste, ne descurcam destul de greu.
Multumesc

O zi buna
3 comentarii
0
09-11-2016, ora 10:07
Dr. Clinica Marie Stopes
Medicina generala, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes
Buna ziua,

va recomandam sa efectuati un test de sarcina, un diagnostic nu poate fi pus doar din descriere online

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
09-11-2016, ora 21:32
Arizona
Nu este medic/terapeut
Arizona
Multumesc pt raspuns!
Am facut de dimineata un test si a iesit negativ!Insa menstrautia tot nu a venit...
0
14-11-2016, ora 13:18
Arizona
Nu este medic/terapeut
Arizona
Menstruatia a venit azi noapte.Cantitatea si culoarea sunt ca de obicei, a fost doar o intarziere.
Multumesc inca o data pt raspuns!
Multa sanatate
Topicul poate fi inchis
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: