Posibila sarcina?

20-04-2021
Lara12
Nu este medic/terapeut
Lara12
Buna ziua!
Pe data de 6 februarie am facut petting cu prietenul meu. El a fost dezbracat iar eu am avut lenjerie si pantaloni. Nu a iesit sperma.
In luna februarie mi-a venit menstruatia pe 16. Primul test de sarcina l-am facut pe data de 13 martie, la 5 saptamani de la petting si a iesit negativ ( din prima urina).
Dupa aceea mi-a venit menstruatia pe 22 martie.
Pe data de 1 aprilie am mai facut inca un test, a iesit negativ. (din a 3 a urina)
Iar pe data de 6 aprilie am mai facut inca unul, a iesit negativ. (din a 4 a urina).
Luna aceasta mi-a venit menstruatia pe 16 dar a tinut doar 2 zile.
Din data de 10 aprilie pana pe 17 am avut in fiecare zi greturi dimineata.
Ieri am simtit niste intepaturi in spate si imi chioraia burta.
Sunt foarte îngrijorată. Va rog sa imi dati un raspuns. Mulțumesc!
9 comentarii
0
20-04-2021, ora 11:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua!
Nu ramaneti insarcinata prin petting.
0
08-05-2021, ora 12:17
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Bună ziua. Luna trecuta mi-a venit pe 8 menstruația. În martie pe 5 mi-a venit. Acum pe 8 nu mi-a venit. De luna trecuta pe 22-23 am avut contacte sexuale cu al meu prieten. Astăzi m-am trezit cu o durere de spate în mijloc, deasupra feselor și o senzație urata de greata. Deși nu aveam ce sa vomit ca nu mâncasem nimic. Eu am făcut săptămâna trecută un test și e negativ. Oricum o sa mai aștept o săptămână. Sau cel mai repede când as putea sa fac? Sa vad, sper ca nu îmi va veni pe 11. Și nu va veni deloc. Dati-mi un sfat!! Multumesc
0
08-05-2021, ora 20:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Test la 3 saptamani dupa ultimul contact sexual neprotejat.
0
08-05-2021, ora 22:47
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Am înțeles. !! Dar vorba aia, o sa mai aștept o săptămână. Ca cm ul meu e neregulat. Sper din tot sufletul sa fie sarcina.!! Îmi doresc. Mulțumesc de răspuns. Trebuie neapărat cu urina de dimi sau în orice moment al zilei? Și din câte am citit pe internet ca nu trebuie sa bei lichide înainte. Dar nu știu cât timp înainte sa nu beau lichide.
0
09-05-2021, ora 05:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu urina de dimineata.
0
09-05-2021, ora 10:51
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Ok. Mulțumesc frumos de răspuns. !! Abia aștept să-l fac.!!
0
11-05-2021, ora 18:29
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Bună ziua! Am și eu o întrebare. Nici astăzi nu mi-a venit menstruația. Astăzi am o pofta de mâncare, as manca intr-una. Sau poate ca am mâncat căpșuni. Ținând cont ca testul l-am făcut ieri pe 10 mai, și trebuia sa îmi vina pe 8 mai sau cel târziu 11 mai posibil. Dar nu a venit. Oare sa fie vorba de o sarcina și eu sa fi făcut testul mult prea devreme? Burtica îmi e balonata. Nu stiu ce sa mai cred! Pe teste nu as vrea sa mai dau bani, Ținând cont ca sunt în Germania. Inafara de analiza de sânge, ar mai fi alte metode de a afla ca as fi insarcinata?
0
12-05-2021, ora 09:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tinand cont ca menstruatia e neregulata, mai aveti putina rabdare.
0
12-05-2021, ora 11:14
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Aha.! Am înțeles. O sa am răbdare. Deși as vrea sa știu una și buna.!! Acum ma doare și spatele..și ma doare puțin capul. În fine. Oi vedea. Sper sa fie o sarcina. De când ma chinui. :( mulțumesc de mesaj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul