Posibila sarcina

10-05-2021
Miruna1
Nu este medic/terapeut
Miruna1
Bună ziua,
Dorim sa avem un copil. În timpul ferestrei de ovulatie am avut cinci zile de contacte intime. În perioada luteala au început simptomele caracteristice unei sarcini: greață, balonare, urinare mai deasa, acnee, vene vizibile pe sâni, sâni crescuți în volum. Am crezut ca s- a sistat menstruația. O așteptăm pe data de 5 mai. Totuși aceasta a întârziat timp de cinci zile și a venit pe data de 9 mai cu o întârziere de cinci zile. În condițiile când am un ciclu menstrual regulat, la 25 de zile. De ieri am menstruație ca o menstruație obișnuită. Totuși temperatura bazala este crescuta de 14 zile, din perioada luteala. Am 37.2 °C și nu a scăzut deloc înainte de apariția menstruației. Cervix ul este înalt și moale, Ca in sarcina. Întrebarea mea este urmatoarea: este posibil sa fiu însărcinată deși Mi- a venit menstruația chiar și cu întârziere de cinci zile. Ne dorim foarte mult un copil. Va mulțumesc anticipat. P. S. AM început sa iau vitamine prenatale Elevit 1. Este cazul sa fac un Free beta Hcg sau un test de sarcina ? Ce părere aveți?! Va doresc o primăvara frumoasa!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •