Posibila sarcina?

14-04-2022
Amnna
Nu este medic/terapeut
Amnna
Bună ziua.am o mare nedumerire si poate ma ajuta cineva cu un răspuns..am avut menstruația pe 23 martie, pe 27 seara..nu mai aveam sângerare am avut contact cu soțul neprotejat.. eu îmi urmăresc în aplicație ciclul menstrual în ultimele doua luni l-am avut fix la 30 de zile..iar jn ultimele 6 luni cea mai mica perioada a fost de 28 zile..cea mai mare de 39..fiind neregulat din cauza alăptării bănuiesc. Dar ultimele doua au fost exact la fel. Am făcut un test de sarcina la 18 zile de la contact..și a ieșit negativ, pot fi sigura de rezultat..menționez ca momentan nu ma aflu într o întârziere, mai am 5 zile pana la următoarea menstruatie..conform calendarului..secreții nu am..decât ușor apoase..nu ca cele de la ovulatie..în a 17 zi, adică ieri am avut o sângerare.. mai mult groasa maronie..dar eu la fiecare menstruatie pana vine fluxul normal..aveam scurgeri de genul..este cazul sa ma îngrijorez.momentan nu mi mai doresc un copil având pe cel mic..de un an..pot fi sigura de acuratețea testului?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •