Posibila sarcina?

15-04-2023
Sofia28
Nu este medic/terapeut
Sofia28
Bună ziua! Sunt puțin panicată, luna aceasta trebuia să îmi vina menstruația in data de 12 și se pare că întârzie. Sunt panicata deoarece am avut mai multe contacte cu partenerul, el ieșind la timp. Exista posibilitatea sa fiu însărcinată deși am făcut deja 4 teste și toate au ieșit negative. Nu îmi întârzie niciodată, tot timpul îmi vine în aceeași dată sau uneori cu o zi mai repede. Oare am făcut testele prea repede? De obicei înainte de menstruație am dureri mari de sâni cu o săptămână înainte, de data aceasta au apărut dureri doar de sfârcuri când trebuia sa vina menstruația. Mulțumesc!
2 comentarii
0
16-04-2023, ora 23:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Rata de esec a metodei pe care o folositi e de 40 %. Din cauza lichidului preseminal care se elimina la inceputul actului sexual si contine spermatozoizi, puteti ramane insarcinata. Test la 7 zile de la intarzierea menstruatiei sau la 3 saptamani dupa ultimul act sexual neprotejat. Ati facut testele prea devreme.
0
17-04-2023, ora 17:08
Sofia28
Nu este medic/terapeut
Sofia28
Bună ziua. Mulțumesc frumos, mâine voi merge la medic și voi vedea ce se întâmplă. Poate am ceva de natura hormonala, chist sau pur și simplu s-a întâmplat să întârzie. Am întrebat aici pentru că eram curioasa daca a mai trecut cineva prin asta și să îmi fac o idee până marți când este doamna doctor la lucru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •