posibila sarcina

20-11-2009
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
am si eu o intrebare care ma macina enorm de tare.eu sunt virgina.si am decis sa fac dragoste cu prietenul meu.si am facut neprotejati.am facut de mai multe ori neprotejati.si nu ma dezvirginat pentru ca nu mi-a curs deloc sange.e posbil sa ma dezvirgineze fara sa curga sange deloc?de fiecare data a ejacuat afara.exista vrun risc?cand ma dezvirgineaza treb sa curga sange putn dar trebuie nu?va multumesc anticipat
10 comentarii
0
20-11-2009, ora 18:09
mira90
Nu este medic/terapeut
mira90
buna!!!pai nu la toate femeile le curg sange cand se dezvirgineaza, mie de ex nu mi-am curs absolut deloc.mai este posibil sa ai himenul foarte elastic, dar si ala se rupe intr-un final.
0
20-11-2009, ora 20:05
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
deci pai cum imi dau seama daca mai sunt sau nu virgina?dar exista vro sansa sa raman insarcinata daca el isi da drumu afara.?nup?noi nu am facut-o protejati pt ca el nu prea vrea?
0
20-11-2009, ora 20:23
mira90
Nu este medic/terapeut
mira90
riscu e foarte mic...nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu si-a dat drumu in tine si nu ai cum sa mai fi virgina dac ai avut mai multe contacte, se intampla sa nu te dezvirgineze dar asta o data sau de 2 ori.si legat de faptul k nu vrea sa se protejeze inseamna k e inconstient daca vrea sa ii aduci un copil acasa..presupun k esti minora...sunt atatea metode de protejare
0
20-11-2009, ora 20:27
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
nup sunt minora si nici el nu e...doar ca asa el mai imprastiat. eu am spus s amerg la doctor si sa iau pastile dar nu ma lasa sa iua antico ca zike ca nu e bn si alte chesti.ms mult pt sfat :*:*:*:*crezi ca pot lua pastile fara sa stie si el?
0
20-11-2009, ora 20:40
mira90
Nu este medic/terapeut
mira90
:))pai cred k poti dar nu mi se pare corect sa te ascunzi oricum o sa te prinda si o sa fie mai nasol pentru tine.el nu ar avea de ce sa-ti intezica daca nu e dispus sa foloseasca prezervative si eu folosesc tot anticonceptionale.un sfat bun ar fi ca sa te duci la un doctor inanite, sa faci un test hormonal pt ca eu am facut greseala de a le lua pe primele(yasmin)la sfatul unei prietene si am ajuns fortat la doctor cu hemoragii...acum i-au diane 35 ca tratament dar si ca metoda de protejare pt k si eu am un prieten la fel ca al tau care nu ma lasa sa fol pastile dar nici cu prezervative nu vroia pana cand mi-a intarziat 2 luni si o crezut k o sa fie tata...acum nu mai are nici o problema atata timp cat stie k nu mai e nici un risc(depinde de situatie)papa:*
0
20-11-2009, ora 20:40
liliana_83
Nu este medic/terapeut
liliana_83
buna, iti recomand sa iei pastile dar numai la recomandarea unui doctor ginecolog. deasemenea e bine sa mergi la ginecologie si pt un consult si un set de analize de secretie. inceperea vietii sexuale duce la modificarea echilibrului hormonal al organismului asa ca sa nu te sperii dc observi unele diferente. in ceea ce priveste sexul neprotejat nu ti-l recomand pe termen lung, sansele sa ramai insarcinata, chiar dc el ejaculeaza afara, sunt totusi mari.
0
20-11-2009, ora 20:42
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
ok ms mult
0
20-11-2009, ora 20:42
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
liliana mai cam speriat putin
0
20-11-2009, ora 20:56
mira90
Nu este medic/terapeut
mira90
nu ai de ce sa te sperii...este foarte normal sa te duci la un doctor dupa primul contact sexual.presupun k el nu era virgin si din ce mi-ai zis tu ca nu ii place sa foloseasca prezervativul este clar ca nu o folosit nici cu altele si sunt boli pe care barbatii nu le fac sau nu le simt dar le transmit de la fata la fata.celmai bine e sa mergeti impreuna cat mai recent ca e mai bine pentru tine.eu de ex cand m-am culcat cu prt meu eram amandoi virgini si totusi cand m-am dus la doctor mi-a gasit o infectie pe care am luat-o de prin bai si care nu se trateaza foarte usor iar peste cateva luni mi-a gasit k am herpes genital pt k se nascuse cu asta...cred ca stii k nu se vindeca din fericire nu mi-a aparut decat o data dar nu se stie k virusu ramane in sange.asa ca in concluzie da fuga la doctor ca nu o sa-ti para rau.
0
20-11-2009, ora 20:58
euhavin
Nu este medic/terapeut
euhavin
ms mult de tot luni ma duc la doctor !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •