Posibila sarcina chimica ?

16-12-2020
Bella2
Nu este medic/terapeut
Bella2
Buna ziua ! De 2 luni incercam sa avem un bebe, si pana acum cateva ore credeam ca ne-am si indeplinit visul, dar...
Luna trecuta menstruatia a inceput in data de 11.11.
Am avut 2 teste de ovulatie pozitive in zilele de 27 si 28 Noiembrie.
Luna aceasta mi-a intarziat menstruatia 5 zile. Am facut 2 teste de sarcina dupa 2 zile de la intarzierea menstruatiei si au iesit pozitive, dar cu linia de test mai estompata.
Acum voiam sa astept 7 zile de la data la care trebuia sa vina menstruatia pentru a mai face un test de sarcina sa vad daca va fi un test clar, fara linie estompata, dar in a 5 a zi de intarziere mi-a venit menstruatia (cantitativ este aproximativ la fel cu o zi normala de menstruatie).
Exista posibilitatea sa nu fi fost insarcinata sau credeti ca este vorba de o sarcina pierduta ?
L-am sunat pe Dr. meu ginecolog, dar dansul a spus sa nu ma stresez, ca sigur nu am fost insarcinata, ci doar mi-a intarziat menstruatia si nu are incredere in testele de urina... dar sincer nu mi se pare un raspuns foarte convingator pentru mine..
Va multumesc anticipat pentru raspuns si va doresc Sarbatori fericite!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul