Posibila sarcina sau dereglare hormonală?

07-09-2018
Arett
Nu este medic/terapeut
Arett
Am început sa iau anticoncepționale diane 35 din luna Februarie pentru ca la ecograf medicul mi-a descoperit un chist in jur de 5mm. Am avut un avort spontan in luna Aprilie din cauza unor medicamente care au scăzut efectul contraceptiv. Menstruația de obicei apare in ziua a 6 a cu diane 35. Chistul a rămas la aceleași dimensiuni așa ca in luna August am trecut pe anticoncepționale belara la sfatul medicului, după pauza de 7 zile cu diane 35, am avut menstruație normala in ziua 6 ca de obicei iar din ziua a 8 am luat belara, luându-le corect, zi de zi la aceeași ora fără a lua alte medicamente, având contacte sexuale neprotejate. Am fost la control acum 9 zile iar chistul a scăzut la 2, 38 mm și uterul era gol, Acum sunt in ziua a 7 de pauza după Belara și menstruația nu a apărut. Exista vreo posibilitate sa fi rămas însărcinată? Singurul simptom pe care îl am ar fi scurgeri vaginale incolore. Sau este doar o dereglare din cauza ca am schimbat anticoncepționalele? Sunt extrem de stresată deoarece nu îmi doresc deloc o sarcina.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  •