Posibila sinuzita sau probleme oftalmologice?

15-01-2020
Cristina92B
Nu este medic/terapeut
Cristina92B
Buna ziua,

De aproximativ o saptamana am dureri la ochiul drept. Totul a inceput cu o durere de cap, urmand ca la cateva zile sa inceapa sa ma doara ochiul la miscari stanga dreapta, ca la o raceala. Am dureri in zona fruntii, uneori am impresia ca ma doare spranceana dreapta dar si ochiul cand il misc sau ma uit lateral.
Durerile de frunte trec daca iau nurofen forte insa inca simt dureri la ochi dar si intre ochi, la nivelui nasului. Nasul nu imi curge. Aseara am inceput sa fac inhalatii cu apa cu sare, musetel si ulei de arbore de ceai. Pare ca durerea de ochi nu mai este atat de intensa, dar tot am durere si presiune la nivelul fruntii. Simt si secretii in spatele nasului ce se duc in gat. Mentionez ca acum doua saptamani am fost racita.
Este posibil sa fie sinuzita? Sau probleme oftalmologice? Am ochelari, sufar de miopie dar durere de acest gen nu am mai avut.
Unde ar trebui sa imi fac programare intai ORL sau oftalmologie? Sper sa nu fie ceva grav. Mai ales ca programarile nu se fac de pe o zi pe alta.

Sper sa primesc un raspuns de la un medic. Va multumesc!
1 comentarii
0
22-01-2020, ora 21:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
multe pot fi...
inclusiv infectii dentare care au dat o sinusita..si sa fie nevoie si de stomatolog si de ORL si de oftalmo
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.