postinor 2

21-10-2009
Una_mik
Nu este medic/terapeut
Una_mik
buna ziua.luna aceasta la 5 zile dupa terminarea menstruatiei am avut un contact sexual neprotejat si am luat prima pastila de postinor la 24 ore dupa contact, si pe a doua pastila la 12 ore de la prima.problema este k tot in aceasi luna am mai avut ink un contact si am luat iarasi postinor la 10 ore dupa contactul neprotejat.stiu k nu am procedat bine k s-a intamplat sa iau de prea multe ori.dar va rog sa imi spuneti daca exista riscul sa raman insarcinata????va multumesc
1 comentarii
0
22-10-2009, ora 21:59
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un anumit risc exista, deoarece a doua oara cand ati luat Postinor efectul e indoielnic. Ar fi bine ca, macar pe viitor, sa adoptati un plan anticonceptional. Postinorul nu tine loc de plan.
Adaugă un comentariu / răspuns