POSTINOR 2

05-10-2012
mihaela485
Nu este medic/terapeut
mihaela485
Buna ziua! Am luat postinor 2 cu 4 zile inainte de menstruatie. Menstruatia mi-a intarziat cu 2 zile apoi avenit aproape 4 zile. Acum la aproape 2 saptamani de cand am luat postinor simt usoare junghiuri in sani, care tin cateva secunde, dar la palpare nu sunt nici tari, nici mariti in volum. Ar putea fi efectele postinorului sau poate fi sarcina peste menstruatie? (am luat postinor pentru ca la penultima pilula contraceptiva din folie am avut trei scaune foarte moi in acea zi la intervale de 4 ore).
1 comentarii
0
05-10-2012, ora 13:38
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
In primul rand nu era nevoie sa iei postinor absolut deloc, chiar daca uiti ultima ori penultima pilula din folia de contraceptive nu afecteaza eficacitatea tratamentului... Ai luat Postinor total aiurea. Numai daca uiti una din primele 14 pilulele iti poti face griji, altfel nu...
Intepaturile la nivelul sanilor nu sunt un semn de sarcina, ci sunt datorate dereglarilor hormonale ce ti le-ai cauzat.
Mare greseala ai facut administrandu-ti Postinor, mai ales ca iei si anticonceptionale..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul