postinor 2 de doua ori in aceeasi luna?

09-11-2008
miss
Nu este medic/terapeut
miss
este adevarat ca daca iei postinor de 2 ori in aceiasi luna...a doua oara nu isi face efectul? help..:((
5 comentarii
0
11-11-2008, ora 01:20
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Efectul anticonceptional este foarte nesigur a doua oara, dar efectele adverse sunt mai probabile decat prima oara.

Postinor NU reprezinta un plan contraceptiv, ci e o solutie de urgenta, adica exceptionala.
0
11-11-2008, ora 21:22
lavinia87
Nu este medic/terapeut
lavinia87
Buna ziua! Am si eu o intrebare. Am avut contact sexual a treia zi dupa incetarea ciclului menstrual, cu prezervativ dar la iesire a cazut si am simtit un lichid in zona...am facut dus repede iar dupa 40 de ore am luat postinor. mentionez ca a doua zi dupa contact am sesizat un lichid maroniu-roscat, putin, pe chilot. va rog sa imi raspundeti daca e posibil sa raman insarcinata.
0
12-11-2008, ora 08:27
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Daca ati luat ambele tablete de Postinor in limita intervalului de 72 de ore, nu exista acest risc.
0
24-08-2009, ora 08:53
andreea_pirsan
Nu este medic/terapeut
andreea_pirsan
Am ramas insarcinata desi am luat postinol-2, a-si dori sa stiu ce efect are asupra fatului...doctorul meu a spus ca nu are nici un efect nedorit
0
29-06-2010, ora 14:42
SaSimi
Nu este medic/terapeut
SaSimi
Pe data de 2 iunie am avut ultimul ciclu care a tinut pana pe 9 iunie. Pe data de 24 am avut relatii sexuale cu sotul meu neprotejate. A doua zi, dis-de-dimineata, am luat Postinor 2, am urmat prospectul intocmai, dar inca nu mi-a venit ciclul. De obicei imi vine la 24-25 de zile, dar au trecut deja 28 de zile si sunt foarte speriata. Este posibil sa fi ramas gravida iar medicamentul sa nu-si fi facut efectul? Sa fiu oare printre cele 15% la care medicamentul sa nu-si faca efectul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul