postinor 2.. doar una luata, cea de-a doua omisa

08-04-2014
roxana 22
Nu este medic/terapeut
roxana 22
buna ziua, va rog mult, am nevoie de un raspuns urgent, am avut un contact sexual neprorejat, iar dupa aproximativ 64 de ore am luat o tableta de postinor, dar de cea de a doua am uitat complet, au trecut 24 de ore de cand am luat'o pe prima, are vreun efect daca am luat'o doar pe prima? mai are vreun rost sa o iau si pe a doua?
3 comentarii
0
09-04-2014, ora 12:48
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu mai are rost sa o iei pe cea de-a doua daca nu ai luat-o la timp.

Esti protejata impotriva sarcinii doar daca iei pilulele asa cum scrie in prospect, altfel nu au efect.
0
23-05-2014, ora 10:53
leyyre20
Nu este medic/terapeut
leyyre20
Buna...in urma cu 3 saptamani am avut un contact sexual neprotejat.eram in ultima zi de menstruatie...de fapt nu imi mai curgea deloc...dupa ce am terminat la o ora, a inceput sa imi mai curga putin...am un ciclu la 34-35 de zile...sunt riscuri sa fi rasmas...din cate am inteles din comentarii, urmatoarele 3 zile DUPA nu ar fi sanse...totusi nu ma pot baza p asta...
0
25-11-2014, ora 03:10
iulia101
Nu este medic/terapeut
iulia101
Buna, la ce interval de timp se pot lua pastilele de a2a zi? E contraindicat sa fie luate in aceeasi luna 2?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul