postinor 2 si efectele sale

09-09-2008
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
Buna ziua Am mai trimis un mesaj in legatura cu pb mea Am luat de 2 ori postinor la o luna diferenta si dupa ce am luat a 2 a oara am avut menstruatie la 5 zile dupa Acum am o intarziere de 3 zile mi am facut testul de sarcina si a iesit negativ Am mai fost insarcinata si nu am acele simptome Este posibil sa fiu gravida?Sau intarzierea este cauzata de pastile?Am calculat in functie de menstruatia pe care am avut o dupa ce am luat postinor
6 comentarii
0
10-09-2008, ora 00:00
stan_alinna
Nu este medic/terapeut
stan_alinna
Buna...astazi am luat pentru prima data postinor-2 la prescriptia farmacistului si nu stiu daca isi face efectul sau nu!!!!! am avut contact sexual azi noapte iar cand a scos penisul era ud pe el si pe mine dar cred k a ramas si inauntru!!! vreau sa striu cum poate sa faca aceste pastile sa inlature spermatozoizii care sunt acolo?????...lam luat pastilele prea tarziu?????
0
11-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Isi face efectul dak il iei in timp de 72 de ore de la contactul neprotejat.Si dak au ramas acolo spematozoizi, de aia il iei ca sa-i omoare! Pt mai multe informatii, cauta pe google!
Pt. Marcela. Eu stiu ca nu prea e bine sa iei postinor la un interval asa de mic intre prima doza si a doua. Macar de treceau cateva luni.
Poate e o dereglare de la postinor asa zic eu, de iti intarzie.
Dar la cat timp l-ai luat dupa contact, ca nu spui aici?
0
11-09-2008, ora 00:00
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
stiu ca nu e bn dar asta e.L am luat la timp a doua zi dupa
0
11-09-2008, ora 00:00
cineva_eu
Nu este medic/terapeut
cineva_eu
am folosit si prezervativ cand s a intamplat dar tot imi era frica si mai ales acum cu intarzierea
0
15-09-2008, ora 00:00
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
in niciun caz, mai ales si cu prezervativ! N-ai cum sa fii, intarzierea este o reactie adversa a postinorului luat prea des. Am o colega, la fel i s-a intamplat.
Pup, Alis
0
12-10-2008, ora 00:00
georgeta2
Nu este medic/terapeut
georgeta2
va rog sa imi raspundeti cat de poate de repede..sunt ingrijorata...vineri..adik in data de 10.10..am avut contact sexual neprotejat, desi el sustine k nu a lasat in mine...ziua urmatoare adik dupa 24 de ore am luat prima pastila de postinor2 shi normal a doua cu 12 ore...exista vreun risc sa fiu insarcinata?.mentionez k desi am doar 15 ani am luat postinorul...ulterior am citit instructiunile shi scrie acolo k nu prea e recomandat femeilor sub 16 ani..de ce?.e vreo problema grava k lam luat?pot patzi ceva?.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: