postinor luat de 3 ori intr-o luna

01-09-2008
bianca_bb82
Nu este medic/terapeut
bianca_bb82
Din pacate cu toate ca stiu ca nu este bine sa iau postinor asa de des...se pare ca am fost nevoita...oricum asta va fi ultimadata cand folosesc asa ceva...intrebarea este daca isi mai face efectul daca l-am luat de 3 ori intr-o luna...?va rog frumos raspundeti-mi ca sunt foarte stresata si nu mai stiu ce sa fac.
4 comentarii
0
01-09-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Eficienta Postinor-ului este mult scazuta si cand se ia a 2-a oara intr-o luna. Se pare ca o consultatie pentru stabilirea unui plan contraceptiv este indicata in cazul dv, nu puteti sa va bazati tot timpul pe Postinor.
0
01-09-2008, ora 00:00
bianca_bb82
Nu este medic/terapeut
bianca_bb82
asa s-a intamplat:
pe data de 9 august mi-a venit menstruatie iar pe data de 22 august am facut sex neprotejat si am luat postinor cu toate ca nu lasase in mine.dar mi-a fost frica.pe 24 august am facut-o din nou.am folosit prezervativ.dar s-a rupt asa ca am luat din nou postinor.
in data de 30 august am facut-o iar si culmea ironie s-a rupt iar prezervativul...:( lucru ce nu am mai patit niciodata si speriata am luat iar.pastila
Is constienta ca am facut cea mai mare greseala...dar deja faptul e consumat...si pe data de 9 septembrie 10 ar trebuie sa mi vina menstruatia.si sincer...nu mai pot sta cu grija asta...:((
0
01-09-2008, ora 00:00
bianca_bb82
Nu este medic/terapeut
bianca_bb82
sa inteleg.ca luat a 3 oara posibil sa nu-si mai faca efectul????va rog ajutati-ma
0
16-09-2008, ora 00:00
inima de leu
Nu este medic/terapeut
inima de leu
ce s-a intamplat cu tine.cum esti bianca_bb82????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul