Pot face RMN la un pivot la care nu am pus dintisorul?

30-07-2013
lucianno
Nu este medic/terapeut
lucianno
Intrebarea mea este simpla: Pot face RMN tinand cont ca am un pivot la care nu am pus inca dintisorul, din cauza unor probleme care le-am avut in prealabil. Multumesc !
1 comentarii
0
30-07-2013, ora 22:25
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Lucianno, depinde in ce zona a corpului vrei sa faci RMN... probabil ca te referi la un RMN de craniu. De facut, se poate face, dar trebuie sa anunti medicul radilog si va face achizitii in planuri mai favorabile. In schimb, exista situatii in care metalele folosite in stomatologie pot da artefacte destul de importante in interpretaprea RMN-urilor, mai ales ale celor de baza de craniu. Depinde ca cat metal ai si pentru ce iti trebuie RMN-ul. Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tehnica imagistică ce permite depistarea precoce a cariilor dentare
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.