pot fi gravida?

05-01-2010
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
i-au anticonceptionale karissa.in pauza de sapte zile si in continuare dupa ce am inceput din a 8-a zi am avut tratament cu trachisan si am avut relatii sexuale cu iubitul meu care a ejaculat in mine...am lesinat dupa cateva zile(asta nu stiu daca din cauza stresului pt. ca am avut examenul la scoala de soferi) si dupa care am terminat blisterul si mi-a venit cuclul in acele 7zile...se poate sa fiu insarcinata?
13 comentarii
0
05-01-2010, ora 15:32
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Nu.
0
05-01-2010, ora 15:38
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
e sigur?medicul care raspunde la intrebari poate sa se uite si peste intrebarea mea?
0
05-01-2010, ora 15:44
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Depinde de el aici, dar mai raspunde si medicul uneori, dar nu ai cum sa ramai gravida odata ce iei anticonceptionale si in cazul in care ti.a venit si ciclul. poti sa ai surpriza sa ramai daca uiti sa iei pastila intr.o zi..2..atunci poti avea surpriza asta. da din moment ce ti.a venit si ciclul e totul ok. FOARTE RAR se intampla sa vina ciclul peste o sarcina. repet..daca iei si anti si ti.a venit si ciclul..nu e problema.
0
05-01-2010, ora 15:45
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
iar faza cu lesinatul, se poate intampla daca esti o persoana mai emotiva, o persoana care se streseaza mai mult[ stiu si eu cum e cu examenu de soferi, si cum e cu emotiile:)) ]
0
05-01-2010, ora 15:47
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
:)))...si trachisanul nu diminueaza efectele anticonceptinalelor?
0
05-01-2010, ora 15:58
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Eu stiu ca trachisanul nu interactioneaza cu karissa[ si eu tot karissa iau] ( si eu am pb cu amigdalitele si toate cele in ultima vreeme, raceala dracu ce e :( m.am intoxicat de pastile, m.am saturat )
0
05-01-2010, ora 15:59
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
si ai luat si u trachisan?
0
05-01-2010, ora 15:59
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Deci, repet, nu ai cum sa ramai gravida.stai linistita, daca luai antibiotice mai puternice atunci scadeau efectul, de ex augmentinul, cam scade efectul.
0
05-01-2010, ora 16:01
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
ok.mersi foarte mult pt ajutor:)
0
05-01-2010, ora 16:07
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Mdaaa..Eu, ce nu am luat, am fost in chinuri si m a prins tocmai acum de sarbatori..si nu am iesit din casa cu zilele. am avut laringita si am luat augmentin, ca era grava treaba + ceaiuri si alte minuni. apoi am putut sa vorbesc si sa pot sa ies din casa, am zis ca mor..decu plangeam de durere, si intr.un final..imi mai trecuse, si de revelion cand am mai stat putin p.afara, cred ca 30 de min adunate, m a intors iar :))), iar mi se umflase gatul iar tuseam ca ultima magaritsa si starea aia naspa si a trebuit sa ma bag pe ospen, bronhexim, etc. nici nu sti ce dracu sa mai iei cu perioada asta.. si colac peste pupaza cred ca ma paste si o raceala la ovare ! deci.. lux imperial situatia :)))) ce sa mai zic..
0
05-01-2010, ora 16:07
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Cu placere, ma bucur ca ti.am putut fi de folos ! :*
0
05-01-2010, ora 16:10
Jogibear
Nu este medic/terapeut
Jogibear
e tare atunci:P..sa-ti ravii:insanatosire:) te pup.si mersi inca odata!
0
03-08-2021, ora 10:55
Andree188
Nu este medic/terapeut
Andree188
Pot sa raman gravida daca nu a introdus penisul in vagin ci doar s-a jucat cu vaginul si a ejaculat putin pe el sau lângă el.? Sunt sanse sa raman însărcinată?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •