pot fi insarcinata?

05-01-2012
1313
Nu este medic/terapeut
1313
am 43e ani, si am o fata de 24, sant speriata pt ca in data de 15 decembrie am avut ciclu pana pe 20, dar pe 23 mi s-au intarit sanii si ma dor inca-am mai patit asta dar mi-a venit iarasi ciclu, adica de 2 ori in aceeasi luna, acum nu am simtome ca imi vine, am greturi, sanii sensibili si durerosi-nu stiu ce poate fi, sarcina sau menopauza-sincer va spun ca sunt in srainatate si acum nu am dreptul la medic de familie, nu stiu ce sa fac, va rog sa imi dati un sfat, o parere, va multumesc
2 comentarii
0
05-01-2012, ora 16:51
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Chiar daca nu aveti medic de familie si sunteti in strainatate, puteti merge la o farmacie sau un supermarket si sa cumparati un test de sarcina. Din cele ce spuneti dumneavoastra cred mai degraba ca sunt tulburari hormonale si nu e sarcina. Cand veniti in tara ar trebui sa mergeti la medicul ginecolog pentru un consult, ecografie, Babes-Papanicolaou, mamografie etc.
0
05-01-2012, ora 17:08
1313
Nu este medic/terapeut
1313
multumesc pt timpul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •