Pot fi insarcinata?

01-11-2007
ANGELA17
Nu este medic/terapeut
ANGELA17
Am un cilcu regulat de 28 de zile, dar luna aceasta a venit cu 10 zile mai devreme, dar putin totusi diferit fata de alte dati.Culoare mult mai rosie, mai 'curat'.pot fi insarcinata sau e vreo dereglare?
3 comentarii
0
01-11-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
din cate am citit, sangerarile din timpul sarcinii sunt dimpotriva, mai inchise la culoare.
0
02-11-2007, ora 00:00
aydda
Nu este medic/terapeut
aydda
nu cred ca poti fi insarcinata, cantitatea ciclului ar fi de cateva picaturi de culuare mult mai inchisa in cazul in care ai fi si te-ar venii peste.eventual dureri de sani si marirea volumului lor..pupici
0
12-11-2007, ora 00:00
mysha
Nu este medic/terapeut
mysha
Cu aceeasi problema ma confrunt si eu.Si astept de cateva zile un raspuns din partea voastra.Ideea e ca eu folosesc si anticonceptionale dar le iau intotdeauna la anumita ora si de un an de zile de cand le folosesc nu am avut nici un fel de probleme, numai acum si chiar mi-e teama.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •