Pot fi insarcinata fiind virgina??

25-07-2015
florentina maria
Nu este medic/terapeut
florentina maria
Buna ziua! Am 19 ani, sunt virgina dar in urma cu o saptamana am avut mici "joculete" impreuna cu prietenul meu. De atunci am dureri in partea de jos a abdomenului care este, intr-o oarecare masura, balonata. As putea fi insarcinata chiar daca sunt virgina?
5 comentarii
0
26-07-2015, ora 11:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Nu

2. Dar se pot lua boli ca virusul HPV sau herpesul genital etc. Depinde cu cate partenere a facut sex sau doar petting prietenul dv.

Vizionati film impreuna sa va informati.

Sexul in afara Casatoriei are un pret ! - Recomandat si Adolescentilor
-*

3. Durerile de burta pot avea diferite cauze. Mergeti la medicul de familie pentru consultatie si sa va dea trimitere catre medicul potrivit.

(*modificat de admin)
0
26-07-2015, ora 12:59
florentina maria
Nu este medic/terapeut
florentina maria
Multumesc Frumos! Însă sunt foarte speriată din cauza umflaturi pe care o am în partea de jos a abdomenului. din ce cauza?
0
26-07-2015, ora 14:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicul de familie trebuie sa va consulte (prin palpare; nu va doare nimic) si sa vada ce e cu umflatura. Mergeti cu incredere.
0
26-07-2015, ora 14:11
florentina maria
Nu este medic/terapeut
florentina maria
Îmi este frica de o posibila sarcina... va mulţumesc frumos!
0
26-07-2015, ora 14:16
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sarcina nu e. Dar ca sa va linistiti va faceti un test de sarcina daca vreti. Cereti cel mai ieftin test de sarcina de la farmacie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •