Pot fi ramas gravida?

27-05-2009
ilovemilka
Nu este medic/terapeut
ilovemilka
Acum 1 luna de zile am facut un chiuretaj... iar acuma 2 zile am facut sex neprotejat iar partenerul a ejaculat in mine... am luat postinor imediat dupa contactul sexual la 10 minute... iar a doua pastila am luato in 11 ore si 30 minute... acuma ma simt umflata in burta... poate sa fie de la pastila sau am sanse sa fi ramas iaras?
8 comentarii
0
28-05-2009, ora 09:50
dear
Nu este medic/terapeut
dear
si daca ai fi ramas insarcinata simptomele nu apar dupa doua zile.
cind ai facut chiuretajul medicul nu ti-a spus ca nu e bine sa faci sex 6 saptamini?
simptomele tale cred ca sunt de la postinor
daca esti activa sexual ar fi bine sa te gindesti la o metoda contraceptiva; sti postinorul luat des provoaca anumite dereglari hormonale(se administreaza cel mult de doua ori pe an) si nici chiuretajele dese nu sunt tocmai indicate.
sanatate!
0
28-05-2009, ora 14:27
ilovemilka
Nu este medic/terapeut
ilovemilka
nu am mai luat postinor niciodata... si chiuretaj este prima oara cand am facut... de acuma o sa am grija despre acest lucru... insa vreau sa stau linistita...
daca am luat postinor la timp... as avea sanse sa raman iaras?
0
28-05-2009, ora 15:25
ilovemilka
Nu este medic/terapeut
ilovemilka
adaug ca ma simt full mereu de cand am luat postinorul
0
28-05-2009, ora 21:10
Adi23_5
Nu este medic/terapeut
Adi23_5
Buna am nevoie de ajutoru vostru... :( am facut-o cu iubita mea neprotejat dar nu am ejaculat inuntru..iar menstruatia a intarziat deja 3 zile.e posibil sa fi ramas insarcinata sau doar e posibil sa ii intarzaiare a mentruatiei, raspunde-ti va rog?
0
28-05-2009, ora 21:12
Adi23_5
Nu este medic/terapeut
Adi23_5
Buna am nevoie de ajutoru vostru... :( am facut-o cu iubita mea neprotejat dar nu am ejaculat inuntru..iar menstruatia a intarziat deja 3 zile.e posibil sa fi ramas insarcinata sau doar e posibilitate de intarzaiere a mentruatiei, raspunde-ti va rog?Scuze pentru primu post gresit
0
29-05-2009, ora 07:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cumpara-i de la farmacie un test de sarcina "Sure check" si sa-l faca azi.
0
03-06-2009, ora 18:25
Adi23_5
Nu este medic/terapeut
Adi23_5
Buna tot eu revin... I-a venit menstruatia iar a doua zi a facut test de sarcina si a iesit pozitiv.Cum e posibil? Astept raspuns... pls
0
08-06-2009, ora 11:51
princess_daiana
Nu este medic/terapeut
princess_daiana
buna.ady23-5, e posibil.sunt femei care au menstruatzie peste sarcina.stiu femei care au avut 4 luni menstruatzie peste sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •