pot sa fiu insarcinata?

59 comentarii 1 2
0
15-06-2009, ora 23:54
belablo
Nu este medic/terapeut
belablo
buna.am si eu o rugaminte.poate cineva ma poate ajuta.luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 6.o zi.luna aceasta nu mi-a venit.am facut teste de sarcina...au iesit negative.sanii incep sa ma doara...cateodata mi-e greata...cateodata i-mi simt burta umflata rau.am semne de sarcina(stiu cum e...ptr ca am mai fost insarcinata).si totusi am facut analiza total beta- hcg si a iesit 1, 20 mlU/ml.i-mi poate spune cineva de ce nu-mi vine menstruatia???????sau se poate sa fiu si asa insarcinata????va rog ajutati-ma.merg la echo abia peste o sapt.
0
24-11-2009, ora 20:47
suzanika
Nu este medic/terapeut
suzanika
Buna! Am si eu o mica problema am avut un contact neprotejat pe 10 noiembrie, iar pe 20 noiembrei mi-a venit menstruatia( data normala care treb sa vine cam la 21 de zile), care este regulata, e posibil sa fi ramas insarcinata? mi-am calculat ovulatia si era pe data de 6 noiembrie acum nu sunt atat de sigura.
POt sa fac un test de sarcina dupa ce s-a terminat menstruatia?desi la cateva zile de la contact am facut un test si a iesit negativ.
0
25-11-2009, ora 10:22
teea
Nu este medic/terapeut
teea
hello,
1.testul pe care l-ai facut la cateva zile supa contactul neprotejat nu are nici o relevanta.nici un test de sarcina nu-ti va arata daca esti insarcinata la doar cateva zile dupa respoectivul contact sexual
2.daca ti-a venit menstruatia la timp nu prea ai de ce sa-ti faci probleme.sunt destul de rare cazurile in care exista prezenta unei sarcini si menstruatie in acelasi timp.
daca chiar vrei sa faci un test mai asteapta o saptamana si incearca dup-aia.
0
28-02-2010, ora 10:15
Vidra26
Nu este medic/terapeut
Vidra26
Buna ziua.Am si eu o intrebare, acum o saptamana am avut un contact sexual neprotejat, prietenul meu a ejaculat in interior, si am luat dupa vreo 10 ore postinor, insa de la farmacie mi-au zis ca tb doar o pastila in primele 12 ore, fara a-mi da si cealalta pastila.deci nu le-am luat corect.De 2 zile mi-a venit menstruatia, si e normala.
Dupa cat timp as putea face un test de sarcina pe baza de sange ca sa pot avea un rezultat concludent?
Va multumesc.
O zi placuta tuturor!!!
0
01-03-2010, ora 10:17
teea
Nu este medic/terapeut
teea
pai daca ti-a venit menstruatia de 2 ori pana acum nu prea ai cum sa fii insarcinata,
daca poti ramane insarcinata?sigur ca poti ramane(sau in fine...in proportie destul de mare) daca nu folosesti metode anticonceptionale(prezervativ, pastile etc).
ps.prezervativul te protejeaza si de boli, nu doar de o sarcina nedorita!
succes si ai grija! incearca sa nu mai repeti greseala cu sexul neprotejat, daca nu vrei sa vii peste vreo luna sa ne spui ca ai ramas gravida.
si ai foarte mare grija.faptul ca "nu si-a dat drumul in me" nu este o metoda sigura!...ai sanse destul de maricele sa ramai gravida folosind aceasta "metoda".
0
05-05-2010, ora 09:39
dollce
Nu este medic/terapeut
dollce
Am si eu o problema si as vrea niste raspunsuri pt ca stau foarte stresata si numai la asta ma gandesc... p data d 15 februarie am avut menstruatie p data d 23 februarie am avut contact sexual.. p 6 sau 7 am avut iar contact sexual fara sa ma protejez .. mia venit ciclu menstrual p data d 15 martie dupa asta in luna aprilie mia venit p 17 mie nu mia intarziat niciodata si tocmai d aceea imi cam fac griji am citit si p net cate cv si am auzit d sarcina peste menstruatie si mai rau ma simt...mama mia spus ca nu are c sa fie in ulyima perioada am fost si suparata si probabil deaia dar eu tot stau cu frica... pl help me !
0
28-06-2010, ora 23:55
silvia_2008
Nu este medic/terapeut
silvia_2008
buna seara sper ca mai raspunde cineva pe aici. pt ca am si eu o intrebare. de regula am un ciclu foarte regulat in fiecare luna imi vine pe data de 8. dar in luna mai am fost racita si mi-a venit pe 10 am avut niste dureri ingrozitoare si ma tinut doar 2 zile in loc de 4 cum am de obicei. in iunie mi-a venit abia pe 25 si in fiecare zi am avut dureri de burta si de ovare sani tensionati stari de voma dimineata si seara dureri de cap stari de somnolenta iar ciclul ma tinut tot asa 2 zile si parca era maroniu decolorat.vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa fiu insarcinata ? pt ca am avut numai contacte neprotejate.
0
29-06-2010, ora 14:10
mady90
Nu este medic/terapeut
mady90
buna ziua ! am 20 de ani si mi.am inceput viata sexuala acum 7 luni, in fiekre luna aveam ciclul menstrual p data de 20-21 ale luni iar luna aceasta adica iunie am avut primul contact sexual cu iubitul meu pe data de 13(nu a ejaculat niciodata in interiorul meu doar in exterior), avand in vedere k menstruatia imi tine 3-4 zile...dupa calcule le mele nu eram in acele zile de fertilitate...in aceasta perioada am fost racita mai exact am avut cistita si mi s.a dat de la farmacie monoril...astazi suntem in data de 29 iunie si inca nu mi.a venit...va rog din suflet da.ti.mi un sfat...sunt foarte ingrijorata si nu stiu cu cine sa vb despre asta...spunetimi si daca exista pastile care le pot lua pentru un avort medicamentos asta daca sunt insarcinata.
0
15-07-2010, ora 16:36
alessia_morena
Nu este medic/terapeut
alessia_morena
buna.am si eu o problema...pe data de 25 iunie mi-a venit ciclul iar pe data de 4 iulie(adica la 10 zile dupa) am facut sex neprotejat.se poate sa fi ramas insarcinata?
0
17-07-2010, ora 19:33
sevastiana
Nu este medic/terapeut
sevastiana
buna.vreau si eu un raspuns rapid va rog. am 17 ani. menstruatia mi-a venit ultima oara pe 23 iunie, iar pe 17 iulie prietenul meu a bagat de cateva ori dar nu a durat mult si nici nu s-a terminat. exista riscul sa fiu insarcinata? va rog raspundeti repede:-s
0
21-07-2010, ora 00:51
viyviana
Nu este medic/terapeut
viyviana
buna:) Sunt noua pe acest forum...acum 2saptamani am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu dar fara a ne proteja iar el a ejaculat in mine.la aproximativ 20ore am folosit rigevidon 21+7 si folosesc si in momentul de fata.zilele astea trebuia sa imi apara menstruatia dar nimic...este posibil ca de la aceste pilule?este posibil ca menstruati sa apara doar atunci cand voi incepe sa le folosesc pe cele maro sau este posibil sa fiu insarcinata? dar faptul ca eu folosesc aceste pilule imediat dupa acel act sexual are vreun efect...vreau sa zic daca ele impiedica ecel embrion sa se formeze sau il distrug? ajutati-ma va rog mult de tot...sunt atat de speriata!!va multumesc
0
21-07-2010, ora 08:48
ikutza
Nu este medic/terapeut
ikutza
puteti sa-mi spune-ti, va rog, daca am avut un contact sexual neprotejat in a 27-a zi de ciclu, iar dupa 10 ore am luat Escapelle as putea fi insarcinata? mentionez ca e a 31-a zi, iar ciclul intarzie sa apara. Intarzierea s-ar putea datora Escapellului sau as putea fi insarcinata???? va rog sa-mi raspundeti...
0
23-07-2010, ora 12:14
liana_maria
Nu este medic/terapeut
liana_maria
buna ziua..va rog din suflet sa-mi raspundeti...am luat postinor dupa 60 de ore de la contactul sexual neprotejat...adik prima pastila la 60 de ore si a doua la 72..teoretic pe 21 cand am luat si pastila trebuia sa imi vina ciclul.mentzionez k ejacularea s-a facut in exterior..dar totusi imi este frica...nu stiu ce sa mai fac:(( va rog sa ma ajutati cu un raspuns urgent :((
0
24-07-2010, ora 10:35
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
doamne chiar toata lumea face sex fara sa stie despre ce e vorba?????? serios acum. stie cineva ce trebuie sa faci ca sa ramai gravida?
deci pilulele contraceptive nu anuleaza sarcina. luate asa pe post de pilula de a doua zi- pt viviana, deci da poti fi gravida
apoi pentru urmatoarele doua: pastila de a doua zi fie ea postinor, fie altceva o sa va DEREGLEZE
ciclul, deci sangerati aiurea, ciclul nu mai vien la ce data trebuie si altele. scrie in prospect... sunt hormoni foarte foarte concentrati si toxici si va dau peste cap foarte tare, sa nu va mirati daca si cateva luni aveti sangerari aiurea si ciclul neregulat. in fine e clar ca nimeni habar n-are nimic despre sex. si despre fertilitate si protectie.
0
28-07-2010, ora 17:10
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna (yoooooooooooooooo ) chiar dak nu lasa in tine in timpul in timpul contactului sexual el are o scurgere care contine sperma
0
07-09-2010, ora 17:04
aliyce
Nu este medic/terapeut
aliyce
buna.am si eu o intrebare.sincer o mare nelamurire.folosesc anti yaz pentru prima oara, si le-al luat conform indicatiilor.in prima zi de menstruatie, insa dupa 3 zile prietenul meu a ejaculat in mine...exista posibilitatea sa raman insarcinata ??am citit prospectul si acolo scria ca abia dupa 7 zile sa ejaculeze in mine ceva de genu, insa chestia asta sa intamplat mai devreme...si akm la cea de-a 15 a zi dupa ce am luat anti mi-a venit...dc??/ care e cauza??.sunt foarte derutata.imi poate spune si mie cnv care e cauza??va rog.ms
0
11-09-2010, ora 12:44
andrea.andrea1988
Nu este medic/terapeut
andrea.andrea1988
buna ma numesc andrea si as vrea si eu un rasp la intrebarea mea, in luna iulie pe 24 am avut ciclu normal de 5zile si inainte de ciclu cu vreo 2saptamani am avut contact sexual neprotejat dar mia venit ciclu pe data exacta in luna august mia venit ciclu pe 21 care tot 5zile ma tinut dupa ce sa term ciclu la vreo 2zile imi tot curge niste pete de sange si ma ustura inauntru si knd urinez si mai ales ma doare ovaru drept si knd fac sex ma doare foarte tare akum ma dor si sani si ma si mananca foarte tare jos mentionez in luna august nam facut sex deloc pot fi oare gravida va rog frumos sami rasp ma tem foarte tare
0
29-10-2010, ora 16:24
crismaria
Nu este medic/terapeut
crismaria
Buna ziua, va rog sa nu ocoliti aceasta intrebare, sunt foarte speriata si nu stiu ce sa fac. Am avut contact sexual cu prietenul meu acum cca 2 saptamani, s-a rupt prezervativul, am luat pastila de a doua zi. Eu sunt in Italia acum, vreau sa spun ca pastila de a doua zi este doar una, nu doua citisem ca exista, respectiva doctorita mi-a spus ca aceasta pastila are efectul unei intregi cutii de anticonceptionale, Ideea este ca la doua saptamnai dupa ce am luat pastila mi-a venit menstruatia doar o zi, de regula dureaza 5/6 zile. Inca nu mi-am facut testul, dar cred ca atunci cand s-a rupt prezervativul eram in perioda ferila, iar pastila am luat-o dupa 20 de ore. Este posibil sa fiu insarcinata? Multumesc mult!
0
02-11-2010, ora 16:26
deeea20
Nu este medic/terapeut
deeea20
buna ! am nevoie de mare ajutor...acum cateva zile am avut un contact sexual neprotejat inainte cu vreo 4-5 zile inainte de CM...am luat pilula de a 2a zi (escapelle) dupa vreo 5-6 ore dupa contact.dar CM nu mi-a venit.posibil sa-mi intarzie de la pilula sau sa se deregleze CM ??? va rog spuneti-mi si mie...multumesc mult
0
04-03-2011, ora 18:42
bellabella
Nu este medic/terapeut
bellabella
buna ziua
Am avut un contact neprotejat pe 20 februarie, iar a doua zi am luat un escapelle...ciclul trebuia sa-mi apara pe data de 10 martie, insa a venit cu 7 zile mai devreme si are o culoare mult mai inchisa si nu este intr-o cantitate foarte mare...credeti ca e vreun motiv sa ma ingrijorez? multumesc anticipat!
0
04-03-2011, ora 18:47
bellabella
Nu este medic/terapeut
bellabella
buna ziua
Am avut un contact neprotejat pe 20 februarie, iar a doua zi am luat un escapelle...ciclul trebuia sa-mi apara pe data de 10 martie, insa a venit cu 7 zile mai devreme si are o culoare mult mai inchisa si nu este intr-o cantitate foarte mare...credeti ca e vreun motiv sa ma ingrijorez? multumesc anticipat!
0
07-03-2011, ora 10:34
madalina07
Nu este medic/terapeut
madalina07
Buna!Am si eu o problema.Acum ceva timp respectiv luna trecut in perioada fertila am avut contacte neprotejate cu prietenul meu si a ejaculat in mine.De 3 luni avem contacte neprotejate, ne dorim un bebe.Pana acum nu am ramas insarcinata.Luna aceasta mi-a intarziat cm.Trebuia sa imi vina pe 28 feb, dar nu mi-a venit pana acum, din cate am auzit e prea devreme sa fac un test sau m-a informat gresit cine mi-a zis.Acum 3 sapt am fost sa imi fac niste anaize si dna doctor mi-a zis ca am anexita.Eposibil sa fiu insarcinata sau sa fie o dereglare de cm.Astept un raspuns concret.Va multumesc!
0
12-04-2011, ora 11:21
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
deci am si eu o problema. prietena mea s-a hotarat sa o facem. am incercat fara prezervativ sa o penetrez (am atins cu capul himenu) apoi am avut parte de acel lichid preejaculator, m-am sters si am mai incercat o data sa o penetrez insa tot fara rezultat. posibil sa nu ma fi sters bine si ea sa ramana insarcinata de la lichidul preejaculator? va rog. astept un raspuns!! daca da care ar fi sansele?
0
29-06-2011, ora 23:21
LVG17
Nu este medic/terapeut
LVG17
Buna. Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati. Nu mia mai venit ciclu de pe data de 2 mai(atunci mia venit ultima data) de atunci am facut dragoste cu prietenul meu dar neam protejat fie cu prezervativ(nu sa rupt) fie cu ovule Pharmatex, imi este foarte frica sa nu fiu insarcinata desi nu am avut nici un simptom si ne-am protejat, iar zilele astea mau durut ovarele si am usturimi si mancarimi in zona. va rog mult sa ma ajutati macar cu un sfat.
0
10-11-2011, ora 07:59
malica
Nu este medic/terapeut
malica
buna!am si eu o intrebare, sper sa imi raspunda cineva!mi-am inceput viata sexuala in urma cu vreo 2 luni, de o luna iau anticonceptionale si dupa k am terminat prima tableta nu mi-a venit inca CM.ce credeti pot sa fiu insarcinata daca am luat anticonceptionale?va rog frumos sa imi raspunde-ti k nu stiu k sa fac.Multumesc
0
29-02-2012, ora 19:51
edina ariana
Nu este medic/terapeut
edina ariana
buna!am nevoie de un mic ajutor...am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu destul de curand(fara a ejacula, decat afara), insa mi-a venit ciclul in fiecare luna.nu am simptome sau ceva ce mi-ar da de banuit insa doar faptul ca m-am ingrasat in ultimul timp ma pune pe ganduri...greturile sau poftele m-au ocolit, deci care ar fi sansele sa fiu insarcinata?
multumesc anticipat!
0
29-02-2012, ora 21:29
Corina I.
Nu este medic/terapeut
Corina I.
Buna, am si eu o problema, mi-a intarziat menstra..ultima fiind pe 24 ian. am avut contact sexualt neprotejat pe 4feb, am facut 3 teste de sarcina dintre care ultimul in 28 dimineata, negative fiind toate..oare ce se intampla????? cine ma ajuta cu un raspuns?! Ms
0
07-04-2012, ora 20:28
cristinna0124
Nu este medic/terapeut
cristinna0124
Eu nu am mai facut sex de aproape 6 luni de zile, am urmat un tratament cu vitamina A, E, si doxicilina, fara sfatul medicului, am observat o crestere in greutate si am incetat sa mai iau.Ultima menstruatie a fost pe 24 ianuarie.Acum de curand am observat ca imi curge un lichid din san, mi-am facut 2 teste si au iesit negative.e posibil sa fiu insarcinata?
0
21-07-2012, ora 09:46
gabytza88
Nu este medic/terapeut
gabytza88
buna..am si eu o intrebare sper ca ma poate ajuta cineva in luna iunie la inceput am terminat anticonceptionalele pe care le luam cam de 2-3 ani mi-a venit menstruatia normal la terminarea acestora apoi nu am mai luat dupa care am avut mai multe contacte sexuale cu sotul meu neprotejate(dorind sa raman insarcinata) iar luna aceasta am avut menstra de 2 ori la un interval de vreo 8-9 zile..e posibil sa fi ramas insarcinata?am cateva pofte exagerate si aseara am avut si niste ameteli ciudate..as putea face un test de sarcina daca in momentul de fata am o menstra ciudata ca o mucoasa cu mici chegulete de sange???astept si eu un raspuns..va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
59 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •