Poti ramane daca o faci pe perioada ciclului?

27-05-2008
naspa
Nu este medic/terapeut
naspa
Daca am facuto cu prietenul pe perioada ciclului pe data de 23 Mai vinerii si sambata mi sa terminat ciclul e posibil sa raman insarcinata daca partenerul sa terminat in mine ?Sunt sanse de a fi mamica sau sunt slabe sanse oricare ar fi raspunsul as fi foarte multumita.
4 comentarii
0
28-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
De obicei nu, pentru ca la menstruatie femeile nu prea au ovulatie.
Toate cele bune.
0
11-06-2008, ora 00:00
vulpisica
Nu este medic/terapeut
vulpisica
Sansele de a ramane insarcinata sunt mici.Sansele de a face o infectie uterina sunt sensibil mai mari.Este bine sa eviti contactul sexual in timpul menstrei deoarece colul este deschis si uterul este vulnerabil.
0
17-06-2009, ora 14:00
big_mistake
Nu este medic/terapeut
big_mistake
care sunt cele mai sigure zile in care poti face sex incat partenerul sa spermeze in tine si sa nu ramai insarcinata? trebuie neaparat sa stiu..va rog...
0
20-06-2009, ora 10:40
michidoo
Nu este medic/terapeut
michidoo
tu tii neaparat sa te risti? Nimeni nu-ti poate garanta 100% ca intr-o anumita zi nu poti ramane insarcinata. Poti sa-ti calculezi perioada fertila, dar trebuie sa ai o menstruatie FOARTE regulata, altfel se mai intampla accidente.

eu zic ca cea mai sigura varianta prin care poti sa-l lasi sa ejaculeze in tine fara frica de sarcina este sa incepi sa iei anticonceptionale. Altfel, riscuri tot exista si n-as vrea sa te vad postand intrebari despre avort :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •