Problema decalotare (Nu mai rezist) va rog sa cititi cu fiecare amanunt

18-11-2019
Gabriel10002
Nu este medic/terapeut
Gabriel10002
Buna ziua ! Am 22 de ani, si ma confrunt cu o problema devastatoare cel putin pentru psihic. Inca de mic simteam dureri la decalotare si de atunci m-am oprit din a face asta. Avand prima experienta sexuala la 18 ani am descoperit ca acea durere inca persista si efectiv erectia nu dura datorita durerii (ca si cum ai atinge un nerv al unei masele, cam asta este senzatia). Mentionez ca penisul se decalota complet dar cu aceasta durere continua amplificata si de punerea prezervativului. Apoi am decis sa ma duc la medic (unul dintre cei mai buni din Bucuresti cica) si a precizat in mai multe randuri ca NU sufar de fimoza sau de orice alta boala si ca singura cauza ar fi fost aceea a unui fren scurt. Am acceptat operatia si a disparut frenul. Si ce sa vezi? Surpriza, durerea / incomoditatea decalotarii continua, practic imi este frica sa incerc ceva fortat pentru ca ma nenorocesc. A urmat o a doua experienta sexuala (fara prezervativ) cei drept oarecum mai bine (Nu stiu daca penisul s-a decalotat in interiorul vaginului). In continuare simteam acea incomoditate insa putin mai suportabila. Evident si daca pun un deget pe gland e ca si cum as fi atins acel nerv de masea, deci nici nu se mai pune problema de alte incercari de decalotare in dus sau ce am mai auzit. Chiar nu stiu ce sa mai fac, sunt disperat, si in ziua de azi sufar de acelasi lucru. Efectiv pot sa trag de preput fara durere doar pana intr-un anumit punct sa zicem 1 cm. Sa fie din cauza faptului ca eu nu am practicat deloc aceasta decalotare inca de cand eram mic? Nu pot sa inteleg, raman fara sperante
1 comentarii
0
12-01-2020, ora 16:01
mihaialex31
Nu este medic/terapeut
mihaialex31
Nu sunt medic.
In opinia mea ai un preput foarte rigid prin urmare ai putea lua un calcul o interventie chirurgicala de circumcizie totala, la cerere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •