problema mare pls ajutor.. prietenei ii intarzie ciclu sau a ramas?

07-11-2007
livik
Nu este medic/terapeut
livik
salut dupa cum ati vazut sunt baiat.prietena mea are o problema ii cam intarzie cilclu...nu stim inca exact (nu stie data exacta) si ii e teama sa fie (si mi mie mai rau) cum ne dam seama daca a ramas se poate doar sa fie o dereglare a ciclului?
ms anticipat.
5 comentarii
0
07-11-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
normal k poate fi doar o dereglare :)
dar ati facut sex neprotejat?dak au trecut 14 zile de la actul sexual de la care ar fi putut ramane insarcinata poate sa faca un test de sarcina, se gaseste la farmacii.
0
07-11-2007, ora 00:00
livik
Nu este medic/terapeut
livik
deci am facut protejat.nu concep altfel mersi m-am mai linistit
0
08-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Prezervativul nu e sigur 100%. Prietena ta ia anticonceptionale.desi parerea mea e sa nu ia anticonceptionale (nu recomand la nime), dar stie sa-si calculeze perioada fertila?
Abtineti-va si voi in perioada ei fertila, chiar daca folositi prezervativ! Poate avea o dereglare chiar p baza stresului, p baza ca nu-si doreste o sarcinamai ales tinand cont d varsta (nu stiu cati ani aveti, dar fiind elev.)
Pana una alta.cumparati un test.sunt f bune
0
08-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
da, nici eu nu prea recomand anticonceptionalele desi au 98%.iar faza cu perioada fertila mi se pare o idee deplasata si de pe vremea bunicii dar din pacate se mai foloseste si azi :( de ce nu incercati cu spermicide sau alte metode
0
08-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Deplasata.da tzine.si nu are efecte adverse
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •