Probleme de la stres, depresii

28-05-2010
cezarr
Nu este medic/terapeut
cezarr
buna, in urma stresului si lipsei de somn se pare ca m-am ales cu probleme.Cand am emotii(rusine, frica, sperieturi..)cand ma enervez, cand stau in soare, cand fac efort imi pulseaza capul sincronic cu inima acum in vara fac un an si nu mai suport..nu sunt in stare de nimic fara sa imi fie rau, analize le-am facut pe toate..de la sange la tomografii, IRM..etc.Ce ar trebui sa fac?soarele si caldura agraveaza starile.
6 comentarii
0
28-05-2010, ora 22:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
te.a vazut un medic Cardiolog???
0
29-05-2010, ora 13:44
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
buna cezarr..anul trecut am vazut ca ai fost diagnosticat cu spasmofilie.si ai mentionat acolo ca te-ai lasat de droguri de ceva timp..cred ca la momentul asta nu mai consumi deloc(nu-i asa?).probabil astea sunt urmarile care cu siguranta vor trece..mai incearca si la alti doctori.la spasmofilie eu pers am luat pe vremea aia calciu...si nu mai am nik...
0
29-05-2010, ora 18:04
cezarr
Nu este medic/terapeut
cezarr
la medic cardiolog nu am fost..
0
29-05-2010, ora 18:10
cezarr
Nu este medic/terapeut
cezarr
(pentru rrox)da..de droguri m-am lasat anul trecut..si de cafea, nu consum deloc alcool si am 2 saptamani de cand nu mai fumez..Tratamentele le-am urmat pe toate dar tot rau ma simt, e posibil si dupa un an sa ma simt de la droguri rau?nu sunt in sevraj..nici nu ma gandesc la ele.Dar am observat cand sunt stresat, emotii, nervos starile se amplifica si ma gandesc ca asta ar fi cauza
0
29-05-2010, ora 18:37
cezarr
Nu este medic/terapeut
cezarr
Analizele pe care le-am facut :Free T4, THS, I.R.M cranio-cerebraba nativa cu substanta de contrast(concluzii : Cerebral-aspect IRM in limitele normale)apoi am fost in spital ca ma simteam si mai rau la neuro din iasi, mi-a pus glucoza, niste calmante cam 1 sapt., la externare nu stiau ce diagnostic sa imi dea mi-a dat sa iau acasa distonocalm si saridon le-am luat cat a trebuit..apoi un buletin de analize medicale unde mi-a iesit (MCHC) concentratia de hemoglobina 36.5 in rest toate ok, iar la medic cardiolog am fost(uitasem :D).Apoi am vb cu un medic pe internet si m-a diagnosticat cu tinnitus cu pulsatii(ca imi tiuie si capul..24 din 24)am incercat si niste pilule Clear Tinnitus, fara vreun efect.Drogurile le-am lasat de 1 an, cafeaua si alcool deloc, tigarile le-am lasat de doua saptamani, mananc bine, dar cu odihna e mai greu ca adorm f.greu.Cand am fost diagnosticat cu spasmofilie am luat Spirulina si Coenzima q10, ulei de peste, calciu..si a fost mai bine.Dar dupa un timp au inceput pulsatiile la cap si tiuitul, ametelile.Cam multe..am 19 ani..o zi buna, sper sa ma ajutati!
0
30-05-2010, ora 11:41
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
cezarr-parerea mea ca de la ce ai consumat in trecut se trag toate astea(nu te judec), este bine ca le-ai lasat, sigur o sa-ti revii ca ai doar 19 ani, si in viitor uita total de porcariile care iti pot distruge viata.Vezi ca uneori nici doctorii nu ne da cap, ne indoapa cu pastile, cu diagnostice de tot felul.Eu am avut o mica durere in spate si de la gandul ca ce asi avea am facut o drama din asta si de vreo 3 luni mi sa dus in tot corpul tot felul de dureri, ti-am zis asta ca sa intelegi ca tot gandindu-te, , VAI CE AM, , e posibil ca psihicul tau sa-ti ingreuneze starea.Eu una asa cred ca am patit.Incearca sa te relaxezi un pic, nu mai da importanta la tiuituri, si o sa vezi ca usor, usor trec, si fa o pauza la tot ce inseamna medicamente.Nu sunt dr dar am cateva luni de cand ma chinui cu niste dureri.am incercat(si am reusit) sa nu mai dau asa mare importanta iar acum e mai bine, esti destul de tanar si sigur va fi bine.Psihicul te insanatoseste pe jumatate.Numai bine iti doresc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depresia la vârstnici
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  • Stimularea magnetică îmbunătățește starea de spirit în cazul bolnavilor de depresie
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Gazul ilariant, tratament pentru depresiile severe
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Pericolele utilizării Facebook-ului
  •