Probleme de SOMN CONTINUU

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Buna ziua,

Va scriu pentru ca de multa vreme am urmatoarea problema : ma simt tot timpul obosita si, in timpul zilei, aproape zilnic, MI-E SOMN.

Trebuie sa ma culc in fiecare seara in jurul orei 9.

Precizez ca am 28 ani. Nu am o munca obositoare, dimpotriva...

Nu stiu ce am. Dar mi-e foarte greu sa continui asa. Nu am energie deloc... IAr atunci cand o am, este in urma unei cafele, si nu dureaza mai mult de o ora...

Mentionez ca am avut probleme cu plamanii. Am avut o operatie acum 4 ani pentru inlaturarea unui chist aerian. DAr de atucni plamanii par normali la radiografie. Nu am neglijat niciodata acest aspect, am urmarit mai tot timpul starea mea de cand am avut aceasta operatie.

POate ma puteti ajuta cu un sfat. Ce ar trebui sa fac. Pana acum am vazut mai multi medici, care mi-au spus ca nu cred ca as avea ceva. Asta in urma unui control general, fara analize medicale...

Este atat de ridicol ca la varsta mea sa ma simt tot timpul obosita... Nu mai stiu ce sa fac.

VA multumesc,
Mariana
1 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Te sfatuiesc sa consulti un medic neurolog si sa incerci sa elimini cauzele somatice (sau organice).
Incearca sa te inviorezi prin metode "naturale": gimnastica de inviorare dimineata sau chiar praticarea unui sport de 3-4 ori pe saptamana, plimbari in aer liber, alimentatie "usor digerabila", gasirea unei preocupari incitante, care sa te motiveze si sa-ti aduca satisfactii.
Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.