Probleme dupa o operatie de hernie ombilicala

29-12-2017
petru98
Nu este medic/terapeut
petru98
Salutare! Vreau sa incep prin a spune ca am varsta de 20 de ani si am 90 de kg. Acum 2 saptamani am descoperit ceva in buric, o bulina mica rozalie care mirosea urat. Precizez ca inainte cu o saptamana de-a descoperii bulina aceea, ma durea buricul. Am fost la doctor, mi s-a zis ca am hernie ombilicala si am fost operata. Am stat 4 zile in spital iar dupa operatie mi s-a dat doar o zi de antibiotice. Doctorul a zis ca mi s-a rupt plasa iar dl doctor mi-a cusut acea plasa inapoi. Acum, dupa o saptamana si cateva zile de la operatie, continua sa-mi curca puroi de acolo iar ieri am fost sa-mi scoata capsele de la operatie. Doctorul a vazut ce a curs acolo si mi-a mai scurs dansul de acolo, apasand si tragand de piele in zona aceea. Mi-a zis ca o sa mai curga de la zi la zi mai putin, dar curge la fel. In aceasta seara, am mai strans si eu putin de le langa operatie si tot curge. Precizez ca in aceea zona am mancarimi foarte mari si nu stiu daca e de bine sau de rau. Vreau sa mai zic ca iau antibiotice de 3 zile iar acel puroi curge din operatie, din taietura.Este normal sa curga in continuare? Ma cam ingrijorez, curge de acolo si nu stiu ce sa fac..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: