Probleme neurologice

16-10-2020
Ienulesc35
Nu este medic/terapeut
Ienulesc35
Bună dimineața sunt o persoană de 35 de ani care de 5 ani sufăr de tahicardie ventriculara am 4 intervenții de ablație la noi in țară nereușite din cauza cărora mi s-a montat un defibrilator cardiac bicameral care ma scoate din crize prin terapi antitahicardice si apoi șoc electric dacă aceste terapii nu ma ajută să ies din criză. De trei săptămâni am început să amețesc foarte rău sa am stari de vomă dureri e cap si un vâjâit continuu pe partea stanga a capului inclusiv in ureche.Am efectuat un CT iar rezultatul este acesta:sistem ventricular pe linia mediană cu dimensiuni crescute;lacune vasculare periventriculare;spatii pericerebeloase cu dimensiuni crescute si pericerebrale frontale cu dimensiuni crescute. Va rog sa imi spuneți ce înseamnă aceste rezultate si ce pot face???Multumesc pt eventualele răspunsuri!Precizez ca simptomele au apărut după ce tahicardiile ventriculare susținute au devenit nesusținute adică intru si ies dei ele mai repede iar defibrilatorul nu ma ajută el fiind setat pt tahicardi ventriculare susținute.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Tahicardia ventriculara

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea eficienței defibrilării – noi perspective
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.