Raceala dupa 3 zile cu bronho vaxom ?

04-10-2009
grety81
Nu este medic/terapeut
grety81
Buna ziua...am o nelamurire in ce priveste acest vaccin pt. imunitate..fetita mea de 2 ani 2 luni a fost racita si tusea a persistat aproape 3 sapt. dupa am inceput la 1 oct. (nu mai avea nimic ) tratamentul cu bronaho vaxon si dupa 3 zile a inceput sa ne curga nasucul.este posibil de sa nu ii fi trecut raceala trecuta ? sa intrerup tratamentul? multumesc greta
6 comentarii
0
05-10-2009, ora 03:46
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cateodata Broncho-vaxomul determina simptome specifice racelii, semn ca stimuleaza imunitatea, şi nu trebuie neapărat să opriţi administrarea medicamentului, însă, dacă simptomele se agravează şi se ajunge până la dureri musculare (mialgii), dureri de cap (cefalee), guturai, roşeaţă în gât etc., tratamentul trebuie oprit şi reluat după o perioadă. Consultaţi un medic pediatru pentru mai multe detalii! Numai Bine...

P.S. Şi eu am făcut la un moment dat o "cură" cu acest vaccin, şi-mi aduc aminte că am avut chiar şi febră, mă usturau ochii, aveam vertij, dureri de muschi etc., dar după 3 zile toate aceste simptome s-au ameliorat până la dispariţie şi toată iarna nu am răcit absolut deloc...fiecare organism reacţionează diferit!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
06-10-2009, ora 10:41
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Bronho-vaxomul contine Propylgallat si Natriumhydrogenglutamat, doua toxine puternice care nu fac DECAT RAU. Este o absurditate sa vindeci cu otrava in doze mari !

Propylgallat creeaza reactii alergice. Apara iritatii la mucoasa si la piele.Acest lucru este cunoscut si totusi
se pune in medicament ca toxina principala.
Glutamatul este o toxina nu numai pt. creier si creeaza multe boli.

Sunteti foarte naivi sa luati astfel de medicamente pt. raceli. Medicamentele chimice nu au fost facute sa vindece si ca distruga. Fericiti cei care cred in ele si sar din lac in put cand le iau.

Opreste imediat medicamentul la fetita daca nu vrei sa o distrugi si mai mult.
0
06-10-2009, ora 10:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Oamenilor, v-ati pierdut mintile sa va "vaccinati" cu medicamente care contin toxine bine cunoscute !
0
06-10-2009, ora 15:02
grety81
Nu este medic/terapeut
grety81
va multumesc.am avut increrede in saftul medicului pediatru insa se pare ca nu ar fi trebuit !!!
0
06-10-2009, ora 15:03
grety81
Nu este medic/terapeut
grety81
"sfatul "
0
28-09-2010, ora 12:24
masinameaeata
Nu este medic/terapeut
masinameaeata
@grety81: Eu zic sa ignori comentariul d-lui @scarface. Nu exista in prospect cele doua ingrediente pe care le invoca dansul. Daca copilul are unul din cei sapte microbi de pe prospectul Bronhodin, atunci va fi foarte greu sa scape doar cu Bronhodin, ar mai trebui sa faca un control si eventual un autovaccin daca constata ca inca mai are microbul. Sa stiti ca acesti microbi sunt cauza multor probleme medicale la care nu gasim explicatie: alergii, infectii urinare, otite, rinite, sinuzite si chiar cancer. Sa stiti ca la momentul actual a aparut un vaccin care stopeaza evolutia cancerului si tot pe baza sistemului imun, pentru ca a fost descoperit clinic ca la baza acestuia stau infectii vechi si netratate cu diversi microbi periculosi. Eu am o mare admiratie pentru medicii care recomanda in loc de antibotice care distrug imunitatea si flora organismului, vaccinuri imunitare, iar cel mai bun exmeplu este Polidinul. Daca-i faceti fetitei doua cure toamna si primavara cu Polidin timp de doi ani sau poate chiar mai mult nu doar ca nu mai raceste copilul, dar veti observa ca poate sa stea imbracata mai lejer iarna si nu raceste. Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stimularea imunității
  • Cancerul și sistemul imunitar
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • O pastilă care imită sistemul imunitar
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Un nou pas spre crearea unui medicament pentru tratarea rapidă și completă a alergiilor
  • Răceală sau gripă?
  • Mediul, mai important pentru sistemul imun decât ereditatea
  •