Rana cusuta

13-02-2016
Biancaepure93
Nu este medic/terapeut
Biancaepure93
Buna ziua ! As vrea sa adresez o întrebare la care aici unde stau nu am un răspuns concret de la niciun medic. In urma cu 3 saptamâni am avut un accident de maşina in urma căruia buza superioară a rămas cu o tăietura destul de urâta care a fost cusuta. La o săptămana după, mi-a apărut pe mijlocul buzei un vas de sânge ce s-a spart, am mers la urgente, au încercat sa rezolve problema prin ardere, dar nu a funcţionat asa ca m-au cusut a2 a oară. Am pierdut foarte mult sânge, ma simt slăbită si nu stiu ce sa fac si cu ce sa ma dau la buza sa se vindece, face o coaja foarte groasa ce se rupe si pierd foarte mult sânge. Doctorul a spus ca atele se topesc intr-o săptămana dar primele aţe nu s-au topit nici pana acum. Cusătura este pe interiorul buzei... Va mulţumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul