Recomandare doctor pentru rinoplastie

1570 comentarii 1 23 ..... 52 53 Înainte ›
0
10-01-2012, ora 16:39
clipa
Nu este medic/terapeut
clipa
Iulia este cam normal sa nu respiri bine la 2 sapt de la operatie. Cam o luna am mai avut nasul infundat ca la raceala dar nu tot timpul. Incet incet o sa fie mai bine, o sa vezi :)
0
13-01-2012, ora 22:30
Ianuary
Nu este medic/terapeut
Ianuary
Buna fetelor! Dupa multa vreme de citit pe forumuri si consultatii la diferiti chirurgi m-am hotarat pentru operatie. Vreau sa-mi corectez forma nasului. M-am decis la dnl dr Daniel Popescu si am programata operatia saptamana viitoare, inca de anul trecut! Sper ca am facut alegerea cea mai buna, mai ales ca sunt super fricoasa. Nu am fost niciodata la spital si am un mare stress acum. Pe de alta parte vreau de multi ani sa fac acest pas. Am tot oscilat intre dr x si dr y dar nu m-am putut hotara, mai ales ca vazusem persoane operate si care nu erau multumite de rezultatele lor. Din intamplare am cunoscut o fata operata de dr Popescu. Ea mai avusese o rinoplastie inainte la alt dr si fusese un esec. Dupa ce s-a operat a doua oara arata superb. Nici nu se vedea ca ar fi trecut prin doua operatii. Asta a fost factorul care m-a incurajat cel mai mult sa ma programez si eu. In plus am citit cele scrise aici de voi si tin sa va multumesc pentru ca impartasiti cu noi, viitoarele paciente, experienta voastra.
Va sarut si va urez week end frumos! O sa postez saptamana viitoare primele mele impresii..
0
14-01-2012, ora 02:29
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Ati facut o alegere fff.buna!Succes!Asteptam poza finala, dar dupa 6 luni de la operatie!
0
14-01-2012, ora 10:09
Ianuary
Nu este medic/terapeut
Ianuary
Va multumesc mult pentru incurajare dna. dr. Este binevenita! M-am inarmat deja cu rabdare pentru perioada de recuperare!
0
14-01-2012, ora 11:47
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Mult succes si TOATA inrederea in DL.DR.DANIEL POPESCU!
Pt.exm ORL SI TRATAMENTE ulterioare, inclusiv rinita alergica, sforait, sleep apneea, vertij, acufene-tinitus, protezare auditiva, INCLUSIV BAHA, testare auz, , indiferent de varsta, va asteptam la Centrul Medical PRAIN.Acum si exm.+tratament ENDOSCOPIC.
0
28-01-2012, ora 10:11
nykos5
Nu este medic/terapeut
nykos5
va salut
sunt un tinar de 23 ani si am o problema congenitala la urechi si-mi doresc sa fac o rinoplastie pt.a modifica imaginea pe care o vad mereu in oglinda.am mai fost supus la 3 operatii in constanta, dar nici un rezultat.pina la o virsta oarecare stiu ca nasul, urechile si sexul sunt in crestere si nu se poate intervenii chirurgical, intrucit asa sunt proiectate pe creier dar dupa fiecare interventie nici o schimbare, nu condamn pe nimeni dar am crescut cu leocoplast la urechi visind la ziua cea mare care se lasa din ce in ce mai mult asteptata.va rog cine ma poate ajuta cu un sfat, despre un doctor bun, ramin dator toata viata.defectul consta in faptul ca urechea stinga, sta aplecata de la jumatatea superioara ( aplecata )si trebuie sa ma leg cu bentita, pt.a merge undeva.multumesc anticipat pt.orice sfat.
cu respect.
1
31-01-2012, ora 11:10
Ianuary
Nu este medic/terapeut
Ianuary
Buna tuturor! Azi am facut 2 saptam de la operatie si as vrea sa va povestesc cum a decurs. In primul rand totul a fost mult mai usor decat credeam eu. Dimineata operatiei m-am prezentat la clinica dupa o noapte nedormita si cu genunchii moi :)) Sotul meu, mama si sora au venit pentru incurajare. In clinica totul f ok, m-au cazat in rezerva mare cu un singur pat. Dr Popescu a venit si a mai stat de vorba cu mine. De fapt a stat de vorba cu totii si a avut extrem de multa rabdare ca sa ne linisteasca. A venit si dna dr anestezist (pe care-o cunosteam de la consultatia pre-anestezie si care este extraordinara!) sa discute si apoi mi-au pus o perfuzie. M-au dus apoi in sala de operatii. Ciudata dar dupa toate discutiile nu mai aveam asa multe emotii. Am adormit imediat si am inceput sa visez. Cand m-au trezit mi-sa parut ca a durat 5 min si vroiam sa mai dorm. Nu am avut mese in nari deloc asa ca am respirat imediat pe nas!! Asta mi-a luat o mare piatra de pe inima si m-a ajutat sa-mi revin aproape instantaneu. M-au dus inapoi la salon unde mama isi frangea mainile si se astepta sa vin si sa arat ca un monstru. Nu i-a venit sa creada ca in afara de pansamentul de pe nas aratam exact ca inainte. Mi-sa format o mica vanataie sub pleoape si mi-a curs sange din cand in cand pe nas dar foarte putin. Am stat in pat pana a venit dna asistenta si mi-a spus ca pot sa ma dau jos. De atunci am stat mai mult in fotoliu. Mi-au adus masa la pranz si seara cina. Dr Popescu a venit pe la 8 seara sa ma vada si l-am rugat sa-mi dea drumul acasa ca incepusem sa ma plictisesc:) A fost de acord si mi-a facut formalitatile de externare. A doua zi dimineata aveam fata destul de umflata si a durat cam 2 zile. Nu am avut niciun fel de dureri dar nasul s-a tot infundat si am folosit picaturi ca sa respir pe el. La o saptamana dupa operatie a venit viscolul si am amanat sa merg sa-mi scoata atela pana la 11 zile. Deja atela se slabise si ma manca nasul sub ea :) Numai cei care si-au dorit ani de zile sa scape de un complex pot intelege ce am simtit cand dl dr mi-a dat jos atela si m-a dus la oglinda! Nu mi-a venit sa cred! Banuiam ca nasul va fi vanat si umflat dar el arata atat de mic si frumos!!! Parca asa fusese dintotdeauna! Acum este inca amortit si nu am voie sa ma lovesc la el cam inca o luna. M-am intors la servici si nimeni nu a observat nimic;) Doar cate o colega se mai uita atent si apoi...Wow...Ti-ai operat nasul!! :)) Este un sentiment frumos sa te simti bine in pielea ta!
1
01-02-2012, ora 14:47
Flory691
Nu este medic/terapeut
Flory691
Ianuary am citit comentariul tau :) si sunt si mai nerabdatoare :) maine ma duc la consultatia cu Dna Parasca :) |Pe tine cat te-au costat analizele ? pop si felicitari pentru noul tau nasuc :) Domnul Dr Daniel Popescu e suppper :)
0
01-02-2012, ora 22:44
Ianuary
Nu este medic/terapeut
Ianuary
Multumesc! Succes mult si tie! Analizele nu au costat nimic caci sunt incluse in pretul total. Am platit doar odata inn dimineata operatiei
0
13-02-2012, ora 17:10
Elena72
Nu este medic/terapeut
Elena72
buna
tot am auzit de doctorul popescu.in c eoras?cum se cheama clinica?eventual aveti un nr de tel?eu vreau sa mi indrep nasul si sa il scurtez un pic..as vrea sa stiu exact care este suma care se plateste la acest doctor popescu si cum dau mai exact de el...eu sunt din vaslui.multumesc
0
14-02-2012, ora 02:43
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Respiratia buna se obtine, de obicei dupa 30 zile, cu exceptia situatiei cand nu a fost operata si rinita alergica in acelasi timp cu operatia de deviatie de sept si rinocorectie.
Rezultatele estetice=dupa cca 6 luni!
De asemenea, daca pacientul prezinta si o sinuzita, trebuie continuat postoperator si tratamentul sinuzitei(aerosoli, laserterapie)PT.CA OPERATIA ACTIVEAZA O SINUZITA CRONICA, prin reactia inflamatorie postoperatorie.w.prain.ro
0
14-02-2012, ora 15:15
Ianuary
Nu este medic/terapeut
Ianuary
Elena, gasesti datele dl dr Popescu pe net cu un search pe Google. Opereaza doar in Bucuresti :)
0
17-02-2012, ora 12:00
Elena72
Nu este medic/terapeut
Elena72
multumesc...dar am gasit pe net...doctor marius popesc chiar e o clinica cu numele asta sau ceva de genu.e marius sau daniel ?
0
03-04-2012, ora 13:28
Jessica E
Nu este medic/terapeut
Jessica E
Daca nu va suparati as dori sa aflu si eu mai multe informatii despre operatiile de rinocorectie la d-nii dr Daniel Popescu, Antohi Nicolae din Bucuresti si dr Stan Constantin din Bacau.
Daca sunt pe forum pacienti ai lor, as vrea sa mai aflu pareri de la ei.
Doresc de mai multi ani sa-mi schimb forma nasului si sa corectez o mica problema de respiratie si din informatiile adunate pana acum, acesti medici sunt cei mai buni

O zi frumoasa va doresc!
0
13-04-2012, ora 14:33
loricik1
Nu este medic/terapeut
loricik1
Buna! Eu mi-am facut rinoplastie acum 10 zile. nu stiu cum ai ales tu doctorii, da eu inainte de a ma opera mi-am facut o lista cu doctori, iar dupa ce m-am informat despre fiecare in parte, prin expludere am ajuns la domnul doctor Dobos Calin, la care m-am si operat (auzisem si de Stan dar el este exorbitant de scump in comparatie cu restul pietei, iar in al doilea rand am auzit ca nu prea mai opereaza el personal, ci mai mult echipa lui). Vreau sa it spun ca sunt foarte multumita de alegerea facuta. Eu aveam un nas cocosat, mare, cu varful lung si in jos. Iar acum are o forma perfecta. L-am ales pe domnul doctor Calin Dobos pt ca este printre cei mai buni in operarea nasului, pt ca mi-a placut foarte mult caracterul lui ( daca vei merge la consultatie vei vedea ca este o persoana foarte dechisa si degajata, relaxata) si pt ca nu trateaza pacientii ca pe niste obiecte. Se implica foarte mult in cariera sa si asta m-a cucerit total. De la 10 zile de la operatie vreau sa-ti spun ca ma vindec foarte bine, nu am avut complicatii iar nasul meu arata perfect, mai bine decat atat nu cred ca ar avea cum sa arate. :) In concluzie ti-l recomand cu toata caldura. Mult succes :)
1
13-04-2012, ora 16:14
Jessica E
Nu este medic/terapeut
Jessica E
Nu multumesc! In niciun caz Calin Dobos...cunosc acest personaj :(
Mersi pt reclama oricum, incearca la altcineva!
0
18-04-2012, ora 15:44
clipa
Nu este medic/terapeut
clipa
Jessica, cei 3 dr despre care scrii tu au cea mai buna reputatie in rinoplastii. Eu sunt operata la dr Popescu si am scris mai demult parerea mea, pe acest forum.
In rest este bine sa te bazezi pe informatii reale si pe feelingul tau vis-a-vis de chirurgul care te va opera.

Mult succes in alegere! ps. daca ai nelamuriri, sunt multe fete pe aici care iti vor raspunde.
0
03-05-2012, ora 16:49
Jessica E
Nu este medic/terapeut
Jessica E
Multumesc clipa! ti-am lasat un mesaj personal daca ai vrea sa-mi dai mai multe detalii despre op ta
0
01-06-2012, ora 15:00
Mirela Georgiana M
Nu este medic/terapeut
Mirela Georgiana M
Buna ziua,

Eu am apelat la Dr. Nicolae Antohi, care m-a operat pe data de 10 mai. Rezultatul este unul de exceptie, si nu nu este numai parerea mea (pt ca poate as fi avut tendinta de a fi subiectiva). Adica, prietenii care stiau ca m-am operat cautau semnul taieturii. Inca nu l-au gasit. :) Recuperarea a fost foarte rapida, si usoara. Nu am avut nici un fel de durere. Inainte de a merge la consultatie, imi era foarte frica de interventie in sine, dar, mai ales de scosul meselor. Ei bine, mitul a fost desfiintat de dr. Antohi inca de la consultatie, care mi-a explicat foarte clar toti pasii, atat ai interventiei cat si ai recuperarii. Referitor la scosul "meselor": In cazul meu, acestea nu au existat, au fost inlocuite de tuburi de silicon. Nu am avut niciun discomfort la scoaterea lor.
Am consultat mai multi medici, iar factorul de decizie a fost in mare parte increderea pe care mi-a inspirat-o DR. Antohi. Am primit raspunsuri realiste si pertinente la absolut toate intrebarile. Cat despre rezultat, JOS PALARIA! Dr. Antohi!

Va doresc tuturor recuperari usoare si rezultate exact asa cum va doriti!
0
02-06-2012, ora 21:49
Jessica E
Nu este medic/terapeut
Jessica E
Buna! Eu am optat pana la urma pt Daniel Popescu si am facut rinocorectie impreuna cu implant sani. Ambele operatii se recupereaza foarte bine (sunt in a zecea zi acum) Nu am avut dureri de niciun fel, dar mai am inca doua urme de la vanatai sub pleoape. Port o bustiera Triumph si ma cam chinui cu dormitul pe spate, dar altfel si la sani e ok
App. eu nu am avut mese sau nimic altceva in nas. Cand m-am trezit din operatii am respirat direct. Doar a trebuit sa fiu curatata din cand in cand in nari. Altfel nasul a suferit modificari majore, adica cocoasa a disparut, este mai ingust din fata, varful este ridicat putin si narile mai mici. :)
0
17-06-2012, ora 17:36
aliona62
Nu este medic/terapeut
aliona62
buna mirela si m am operat la dr antohi acum 3 zile abia astept sa vad rezultatul.
0
18-06-2012, ora 14:11
Mirela Georgiana M
Nu este medic/terapeut
Mirela Georgiana M
Buna Aliona. Iti doresc o recuperarea ca a mea! :))) Sa ma tii la curent!
0
18-06-2012, ora 14:57
aliona62
Nu este medic/terapeut
aliona62
buna mirela stiu k dr e bun dar vad multe comentarii k el nu este bun deja imi fac griji kum o sa arate:(
0
18-06-2012, ora 14:58
aliona62
Nu este medic/terapeut
aliona62
de cind am facut operati asta la nas as imi efrica sa nu ma lovesc:)) ma port k nasul k cu un ou:))
0
19-06-2012, ora 15:02
Mirela Georgiana M
Nu este medic/terapeut
Mirela Georgiana M
Buna Aliona,
Stiu ca esti nerabdatoare, toti cei care au trecut printr-o oeratie estetica, indiferent care este aceea, au emotii.
Stai linistita, va fi ok. Mai ai putin si presupun ca vei scapa de atela.
In cazul meu, reactia prietenei mele care m-a insotit in acea zi a fost: "oau". :))). si inca mi aveam o vanataie discreta si era destul de umflat. :)))
In alta ordine de ideii, pe acest forum si nu numai, fiecare este liber sa scrie ce vrea si ceea ce crede. Dar, o operatie nu se face pe forum. Si, inainte de operatie este necesar sa vorbesti cu un medic, care este mult mai in masura sa-ti raspunda la intrebari decat orice alt utilizator. Atata timp cat tu ai mizat pe profesionalismul doctorului Antohi, mai mult ca sigur ai avut un motiv. :))) Abia astept sa imi spui ca esti mandra de alegerea facuta. Am un feeling ca asa va fi... :)))).
Nu stiu ce s-a intamplat in cazurile celor care au scris lucruri negative, asadar nu sunt in masura sa comentez.
PS: Parerea mea este sa vb cu doctorul Antohi despre toate aceste lucruri care te macina. :)

O zi exceptionala! :))
0
19-06-2012, ora 15:39
aliona62
Nu este medic/terapeut
aliona62
ms mult mirela pentru incurajare, astazi mi a schimbat bandajul si mi a zis sa ma duk joi la el sa ma vada, vreau sa fac si liposuptie la brate si burta tu ce parere ai ai auzit ceva despre el cum face ce face? pop
0
20-06-2012, ora 08:59
Mirela Georgiana M
Nu este medic/terapeut
Mirela Georgiana M
Nu cunosc pe nimeni care sa fi facut o astfel de interventie, asadar nu iti pot spune nimc.. :)) Am intalnit o tipa cand m-am operat eu care facuse asa ceva, dar, nu am intrat in detalii. Ce pot sa-ti spun e, ca era foarte zambitoare. Intreaba-l tot pe medic, cand mergi la control. S-ar putea sa fie dureros, dar stii cum e: sufera baba la frumusete.

Succes! :))
0
23-06-2012, ora 15:55
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Buna ziua, tuturor1
Dl.prof.dr.ANTOHI NICOLAE, este un f.bun profesionist si un om deosebit.Pastrati legatura cu dansul si nu va grabiti.Tot ce face dansul, reuseste!
0
23-06-2012, ora 23:02
arina33
Nu este medic/terapeut
arina33
Buna seara, doamna doctor!
Nu stiu daca-mi pot permite urmatoarea intrebare:ce ne facem atunci cand, aflati un situatii ca cea de mai sus, dl dr nu se oboseste sa ne dea explicatii?Sunt si eu, din pacate intr-o astfel de situatie, inca mai grava, dar dl dr nu gaseste cu cale sa ne explice clar ce s-a intamplat...;chiar daca nu suntem de specialitate, cu mai putina ignoranta din partea noastra putem intelege.Experienta mea nu este cu dl dr Antohi, ci cu unul la fel de renumit.Noi pacientii acestia atat de marcati de astfel de experiente, am fi mult mai intelegatori daca am primi explicatii juste, si am trece mai usor peste tot;dar cand se incearca sa ni se inchida gura, cand greu recunosc ca nu e ok, devenim si noi pe buna dreptate f revoltati...
Multumesc!
0
24-06-2012, ora 17:11
Dr. Elena Latcan
ORL - Otorinolaringologie, BUCURESTI
Dr. Elena Latcan
Buna ziua!
Imi pare rau pt.nemultumirile DVS, dar eu zic ca mai puteti vorbi, totusi, cu medicul care v-a operat, pt.ca noi medicii suntem obligati prin meserie sa va explicam totul despre operatie, sa va raspundem in permanenta la orice intrebare, sa va explicam totul pe intelesul DVS, si dupa orice operetie pe care v-o efectuam sa ramanem in legatura in permanenta, pana se rezolva totul.Daca va pot ajuta cu ceva, va astept oricand, la mine la cabinet.Eu colaborez cel mai bine cu medicii chirurgi plasticieni si rezolvam multi pacienti, impreuna, eu fiind medic ORL(EXAMINEZ PACIENTII INAINTE DE OPERATIA DANSILOR(cei care ma solicita!), LE DAU ACCEPTUL PT.OPERATIE, dupa ce am rezolvat, sa zicem o sinuzita, care netratata inainte de rinoseptoplastie sau dupa(rinoseptoplastia, ca operatie, poate activa o sinuzita)poate da anumite complicatii(sinuzita se trataeaza in mai multe etape si se vindeca f.greu!Sanatate multa!
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.
1570 comentarii 1 23 ..... 52 53 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rinoplastia pentru adolescenti
  • Complicațiile rinoplastiei
  •