Respiratie urat mirositoare

20-09-2011
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Pe tot parcursul zilei am o respiratie urat mirositoare, mai ales dimineata.Majoritatea maselelor sunt curatate si plombate!Mentionez ca am in gat o mucozitate vascoasa pe care o elimin, uneori prin tuse, dar ea persista.Ma spal in fiecare zi pe dinti, probleme de sanatate nu am..Ce masuri as putea lua disparitia halenei?
13 comentarii
0
20-09-2011, ora 11:11
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
va rog mult...
0
20-09-2011, ora 12:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pana primesti tratamentul scris,
curata radacina de patrunjel-proaspata- si mananca.
vei observa, imediat rezultatele.
Cele bune,
0
20-09-2011, ora 13:20
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Pt sebesuldejos.are efect indelungat acest tratament?
0
20-09-2011, ora 15:21
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
desigur si.trebuie repetat periodic, nici NU are gust rau...
ca sa stai linistit citeste despre intrebuintare patrunjel..pe Google.
O zi buna.
0
20-09-2011, ora 16:46
Dr. Nicoleta Grigore
Endocrinologie, Bucuresti
Dr. Nicoleta Grigore
As recomanda pt inceput un tranzit baritat si un exudat faringian. Pentru o examinare corecta, consultati un medic gastroenterolog!
0
21-09-2011, ora 10:54
branca
Nu este medic/terapeut
branca
Buna ziua,
Va recomand sa mergeti si la stomatolog sa nu fie un inceput de parodontoza. Eu am avut aceeasi problema si de la asta era problema cu respiratia urat mirositoare. Acum respect o igiena orala stricta si iau Piascledine 300 pe perioade lungi de timp.

Sanatate!
0
21-09-2011, ora 11:59
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Vi s.a rezolvat aceasta problema luand Piascledine?Se elibereaza pe baza de reteta?
0
21-09-2011, ora 12:06
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Cat timp trebuie sa urmez acest tratament?Va multumesc pt sprijinul acordat!
0
26-09-2011, ora 11:28
branca
Nu este medic/terapeut
branca
Buna ziua,
Mie imi atenueaza simptomele parodontozei, inclusiv partea cu respiratia. Nu trebuie reteta, mergeti in farmacii ca se gaseste si nu e scump. Se ia in tratament lung 6-10 luni (o pastila pe zi), Consultati-va si cu un medic, pentru ca respiratia urat mirositoare poate fi cauzata si de n alte probleme de sanatate.

Succes!
0
12-01-2012, ora 17:42
miricaA
Nu este medic/terapeut
miricaA
Salutare,
Si eu am aceeasi problema si sufar si de diabet. Pot lua piascledina in cazul asta?
merci
0
13-01-2012, ora 12:19
branca
Nu este medic/terapeut
branca
buna ziua, miricaA,
nu este contraindicat tratamentul pentru diabetici.

multa sanatate!
0
13-01-2012, ora 16:43
aidawhite
Nu este medic/terapeut
aidawhite
hei,
nicio grija! piascledine 300 nu contine glucozamina. luati cu incredere daca credeti ca va face bine in afectiunea dvs.
0
04-02-2012, ora 13:12
yramadavla
Nu este medic/terapeut
yramadavla
Am o fetita de 6 ani care are respiratie urat mirositoare, dar nu tot timpul; si nu are carii, se spala aproape zilnic pe dinti.A facut exudat, nu a iesit nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.