Risc hepatita?

16-05-2020
DanielaMaria2
Nu este medic/terapeut
DanielaMaria2
Buna ziua. Ieri am iesit la o scurta plimbare in aer plimbare. Dupa jumatate de ora, am decis sa ma asez pe iarba, insa am dat din greseala cu degetul peste ceva putin ascutit. Pe jos se aflau pietricele destul de multe, dar si diferite cioburi de sticla. M am uitat atent, nu am vazut niciun ciob in apropierea zonei in care am dat cu mana. Pe buricul degetului s a format o mica crestatura, insa nu a curs sange. Ideea e ca locul acela este frecventat si de persoane nu tocmai ok, din mai multe puncte de vedere...Intrebarea mea, desi pare stupida, sunt sanse sa fi contactat vreun virus, precum hepatita? Mentionez ca mi-am dezinfectat imediat mainile cu servetele umede cu alcool+dezinfectant.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.