riscul de a ramane insarcinata.?

106 comentarii 1 2 3 4
0
27-07-2012, ora 20:03
katakata12
Nu este medic/terapeut
katakata12
multumesc mult de tot esti foarte draguta ca imi raspunzi sincer referitor la sapunul cu care ma spal, asta am uitat sa iti spun mia mai dat si un fel de spuma ginecologica care respecta ph-ul vaginal mi sa spus k e buna o mai foloseste o alta prietena de a mea iar hainele eu nu le imprumut k stiu k nu e bine si apoi iti spun la modul cel mai serios am facut tot ceea ce trebuia sa fac pentru a ma trata mai ales k am citit ca aceasta ciuperca daca nu e tratata in timp poate aduce infertilitatea iar eu am 21 de ani desigur nu-mi doresc asta pentru ca in viitorul apropiat as vrea sa am copii si mai ales pentru ca am dureri de burta ma simt obosita mai tot timpul...:( e foarte urat oricum ti-am mai zis si iti mai repet multumesc foarte mult si am sa ma duc la farmacie sa iau ceea ce mi-ai zis tu si sa speram k o sa fie bine. multa sanatate si am sa revin sa iti spun cum sa terminat si daca imi va trece odata cu luarea acestui medicament ;)
0
28-07-2012, ora 00:46
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
buna, eu de pe la a 4a a5a pastiluta am vazut schimbari, intre timp am folosit si un unguient pt ca aveam senzatii de arsuri si era f naspa nu puteam sa stau nici jos nu scump vreo 15 lei am dat pe el, daca mergi la farmacie intrebi de clotrimazol 10 mg/g asa scrie pe cutiuta e una rosie, e f bun. ia si nistatina si va fi bn...te pooop, ast raspunsul tau
0
29-07-2012, ora 21:57
silviaaaaaaa
Nu este medic/terapeut
silviaaaaaaa
Buna ziua.am si eu o problema.de cateva luni eu merg in fiecare luna la ginecologie pt ami face analize la secretie pentru ca de fiecare data imi gaseste cat o raceala..am secretie intruna nu stiu ce sa ma mai fac..mi-am facut si papanicolau si mia iesit ca am o cavicita..am luat tratament si parca tot am secretie si cand urinez ma ustura si am dureri jos..si pe 25 am avut un contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine dupa 12 ore am luat pastila de a 2a zii ceva cu E.. acum ma dor sanii am ametelii stari de voma si somnolenta pot fi insarcinata?? Multumesc!
0
29-07-2012, ora 22:50
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
daca ai luat pastiluta nu cred ca sunt probleme e posobil sa fie efecte adverse ale acesteia.cat despre problema ta trebuie sa iti faci mai multe teste sa vezi ce e, asta numai un medic te poate ajuta, chiar nu stiu ce sa te sfatui. daca nu ti trece schimba ti medicu inseamna ca nu e atat de bun.
0
29-07-2012, ora 23:00
silviaaaaaaa
Nu este medic/terapeut
silviaaaaaaa
bine multumesc
0
10-08-2012, ora 20:15
Maria2o
Nu este medic/terapeut
Maria2o
Buna Raluca...sunt foarte suparata de cand am vb noi sit i-am zis k..am luat postinor...si prin iulie trb sa vina pe 1.si mi-a venit de pe 9 dar atunci mi-a venit foarte putin..iar pe 12 pana acum saptamana trecuta pe duminca m-a tinut.. Si acum cand am vazut ca imi curge din ou m-am sperita..si azii m'a durut putin burta pe jos.ma gandesc ca poate am racit din cauza ca am dormit pe jos...din cauza caldurii:(! Mi-as face un test dar nush daca e posibil":(! vreau un raspuns:( mersi
0
11-08-2012, ora 19:40
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
nu cred ca e sarcina! daca ti a venit nu e! poate ai racit e si asta o optiune sau poate e o dereglare
0
03-11-2012, ora 19:26
katakata12
Nu este medic/terapeut
katakata12
buna raluca..am facut tratamentul pe care lai zis tu si timp de 2 luni nu am avut nimik..akm insa iar mia venit...eu sincera sa fiu numai stiu ce sa mai cred...:( este o prietena de a mea care sa chinuit timp de 3 ani cu infectia asta candidoza sau cum se cheama...eu am sa ma mai duc la ginecolog da sunt foarte descurajata...speram k o sa treaca k deja no mai suport...:( puup si am sa mai revin sa iti spun cum se termina daca se va termina..
0
31-03-2013, ora 10:04
Hillary
Nu este medic/terapeut
Hillary
Poti sa ramii insarcinata daca sunt virgina si s-a jucat doar la i
ntrarea in vagin, fara a ejacula?plus la asta imi intirz
ie ciclul cu 5 zile, si am anemie foarte ridicata, adica
insuficienta de fier, este posibil sa fie asta cauza i
ntirzierii ciclului?
0
31-03-2013, ora 10:06
Hillary
Nu este medic/terapeut
Hillary
Am nevoie de raspuns urgent v-a rog frumos
0
03-04-2013, ora 08:52
Flory08
Nu este medic/terapeut
Flory08
Buna ziua ! Am 18 ani si de 3 luni iau diane 35 prescrise de medic pentru chisturi ovariene.Mi-a zis ca ma protejeaza si de sarcina. Mentionez ca in urma cu 5 luni am fost operata de chist ovarian de 15 cm si mi-a fost scos si ovarul stang.In fiecare luna cand terminam pilulele in ziua de luni, marti imi venea ciclu menstrual. Astazi este miercuri si inca nu mi-a venit CM. ESTE POSIBIL SA FIU INSARCINATA CU ANTICONCEPTIONALE SI UN SINGUR OVAR?
0
03-06-2013, ora 12:44
zamfir liliana
Nu este medic/terapeut
zamfir liliana
va rog sa ma lamuriti in legatura cu menstruatia deci luna aprilie mia venit menstruatia pe 15 si pe 1 mai iar mia venit 4, 5 zile la rand dar putin si inchis la culoare normal trebuia iar pe 15 mai si deatuncea nu mai mia venit va rog un raspuns
0
06-06-2013, ora 13:32
alexandrabianca91
Nu este medic/terapeut
alexandrabianca91
buna sunt alexandra as dori sa stiu si eu daca este riscu de a ramane insarcinata.am luat yasmin timp de 8 luni, ultima luna am inceput tableta si am luat doar 2 pastile apoi am avut contact sexual neprotejat si am intrerupt tableta. in saptamana de pauza am luat augumentin, este risc sa fiu insarcinata ? pe data de 15 mai am avut menstruatiile dar mau tinut doar 2 zile iar pe 24 mia aparut iar menstruatiile si tot 2 zile ma tinut.ast un rasp va rog mult multumesc de intelegere anticipat
0
07-06-2013, ora 23:03
Sara21
Nu este medic/terapeut
Sara21
Buna seara!
sunt noua pe acest site.
Am avut ciclul pe data de 15 mai... iar pe 24 am avut contact sexual neprotejat si am luat pastila de a 2 zi( POSTINOR-2)
iar pe data de 3 iunie am inceput sa am o scurgere.la inceput maronie si apoi rosie. suntem in data de 7 am si acum.
Ciclul ar trebui sa imi vina pe data de 11.06. dar am observat ca ma dor sanii si parca s-au marit putin...M-am speriat si am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.
Precizez ca in luna martie am facut si un tratatement cu KLION -D
. De ce sangerez, este o reactie adversa de la pastila combinata cu tratamentul??
Se poate sa fiu gravida??????
Va rog tare mult sa imi raspundeti si mie...
va multumesc
0
05-01-2016, ora 10:41
Oana 123
Nu este medic/terapeut
Oana 123
Buna ziua sunt oana.Luna trecută am uitat sa iau vreo 3 pastile dar după aceea am continuat sa le iau pe toate şi de regula a 3 zi trebuia sa îmi vina ciclu dar nu mia venit după aceea am început alta folie am terminato şi sunt la a 2 zi şi tot nu mia venit miam făcut şi un test dar nu sunt gravida totuşi sunt foarte speriata spuneţimi va rog ce trebuie sa fac.va Mulţumesc mult
0
13-02-2016, ora 10:38
andreiii1
Nu este medic/terapeut
andreiii1
buna ziua...eu si prietena mea am avut un contact sexual (nu stiu daca e corect sa ii spun asa)... amandoi am avut lengeria intima pe noi dar doar ne-am jucat... este vreo posb ca sa ea sa ramana insarcinata? ea a fost un pic uda de la mn deoarece am facut in lengeria mea si dupa ea sa atins de mine...zona in care ea s-a udat e aproape de zona ei intima...sunt un pic stresat...stiu ca suna banal ptr unii dar chiar nu stiu
Adaugă un comentariu / răspuns
106 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •