S-ar putea sa fiu insarcinata?

18-09-2008
adada
Nu este medic/terapeut
adada
As avea si eu o intrebare. Am avut un contact sexual in ziua 7 a ciclului menstrual (al meu e destul de regulat, 26-27-28 zile). Am folosit prezervativul si el nici nu a terminat in mine, insa cred ca au ajuns cativa stropi de lichid preseminal la intrarea in vagin. M-am speriat si dupa vreo 2-3 ore am luat postinor 2 (pentru prima data in viata), si dupa 12 ore a doua pastila. De atunci (au trecut 4 zile) am o scurgere maronie si ocazional niste dureri de ovare usoare. Am sa ma duc la medic, dar nu pot sa ajung la cabinet decat la inceputul lunii octombrie, deci mai am vreo 2 sapt de asteptat.
Intreabarea mea este: am de ce sa-mi fac griji? As putea fi insarcinata?
4 comentarii
0
18-09-2008, ora 00:00
anonima101
Nu este medic/terapeut
anonima101
nu eu cred ca nu ai putea fi insarcinata dar mai cred ca nu trebuia sa iai pastilele
dar vezi data viitoare ai grija...
0
20-09-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ovulatia se prod, la un ciclu normal, cam in a 10-14 zi a ciclului.Dac ai mai luat si postinor...nu cred ca mai ai vreo sansa sa ramai gravida.Ai mai multa grija data viitoare, pt ca postinorul produce dezechilibre destul de nashpa si nu e recomandata decat de 2 ori pe an.
0
20-09-2008, ora 00:00
chrissa
Nu este medic/terapeut
chrissa
si eu am luat postinor luni iar actul sexual s-a produs samb p l 3 dimineatza, si nu mi-a fost rau nici nu mi-a venit, normal ar trebui sa-mi vina p 22..are cv dak nu mi-a venit dupa postinor?? si as dori sa va mai intreb cv poti sa ramai insarcinata la menstruatie ???cate sanse sunt sa ramai ?
0
20-09-2008, ora 00:00
anonima101
Nu este medic/terapeut
anonima101
da la menstruatie poti sa ramii insarcinata dupa ce sa terminat menstruatia nu poti sa ramii citeva zile...
ai grija de tine...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •