sa fie vorba de o sarcina?

28-12-2011
lara10
Nu este medic/terapeut
lara10
buna! problema e ca luna aceasta mi'a venit menstruatai cu 4 zile mai repede. inainte de asta am avut contact sexual PROTEJAT in ziua a11a a ciclului. ciclu a fost normal adica abundent in primele 2 zile si 3 zile mai putin cu dureri de ovare normale. acuma am greata, nu pot sa mananc nimic, diaree, ma doare capul si ma simt obosita. tin sa mentionez ca de 3 luni am luat escapelle. atunci mi-a venit menstruatia cu 1 zi mai repede. si de atunci am ciclu ba de 24 ba de 28 de zile alternativ. care credeti ca e problema? o fi vorba despre o sarcina? ca nu stiu de la ce provin acele stari. eu de obicei nu am pofta de mancare..dar acum si mai putin...nu suport sa mananc decat alune sarate, sticsuri, covrigi si in rest nimic.
3 comentarii
0
28-12-2011, ora 15:49
lara10
Nu este medic/terapeut
lara10
raspundeti va rog.
0
28-12-2011, ora 17:03
lara10
Nu este medic/terapeut
lara10
chiar e greu sa dati un raspuns? :|
0
08-01-2012, ora 13:09
Mirela93
Nu este medic/terapeut
Mirela93
daca ai avut contact sexual protejat nu ai de ce sa iti faci probleme ca ai putea sa fii insarcinata...in legatura cu lipsa poftei de mancare consider ca te cam stresezi legat de problema asta...iar in legatura cu CM probabil a intervenit o dereglare a acesteia...dar ca sa fii mai sigura si sa iti inlaturi dubiile cel mai bine ar fii sa dai fuguta pana la farmacie si sa iti iei un test de sarcina...numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •