Saliva abundenta si mucus... de ce sufar?

19-10-2011
chance
Nu este medic/terapeut
chance
Hello tuturor!Am 22 de ani si de o perioada destul de lunga.am mari probleme cu saliva abundenta si mucusul.Este aproape ceva permanent sa am ceva in gat si sa imi vina sa "scuip" -expectorez...indiferent ca este inainte de culcare sau in mijloculul zilei.am aceasi problema!
Tind sa cred ca totul pormeste de la stomac..caci nu am infectie in gat imi simt si limba incarcata, gura uscata.si mereu cu ceva in gat!
Ce as putea avea? Care este cauza? Gastrita sau vreo bacterie?

Va multumesc anticipat:)
4 comentarii
0
19-10-2011, ora 22:36
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
consulta medicul de familie care, cu siguranta, te va trimite la serviciul GASTRO.multa bafta.
0
20-10-2011, ora 00:19
chance
Nu este medic/terapeut
chance
hei vasi 61.multumesc frumos pentru raspuns!
Insa locuiesc in alta tara...unde medici sunt nici nu stiu cum sa zic..cred ca dezinteresati total de pacienti!Ca medicul meu de familie sa imi de-a o trimitere catre medicul de stomac...dureaza cca. 3 sapt.4 sapt.;(...Mi-ar fii placut sa stiu in mare cu ce ma confrunt, pentru ca mai apoi sa merg la medic si sa zic ce banuiesc..
Caci daca ma duc fara o idee proprie..slabe sanse sa ma bage cineva in seama!
0
21-10-2011, ora 22:28
tudy88
Nu este medic/terapeut
tudy88
cam aceleasi simptome le am si eu, diagnostic pus de medic gastroenterolog: Boala de reflux gastro-esofagian.
ma sacaie de 2 luni, mi sa dat viata peste cap :). ai senzatiile de saliva dupa ce mananci? sau dupa ce bei alcool sau fumezi o tigara? peste noapte ai probleme?
0
24-10-2011, ora 23:42
chance
Nu este medic/terapeut
chance
Buna tudy88..
da aceleasi senzatii am si eu...insa depind de la zi la zi...Azi spre exemplu..am avut o zi oki...cu multe secretii insa...cum sa zic, nu atat de mult incat sa ma enerveze!Te inteleg perfect si viata mea e un calvar, , , , , cel putin tu ai fost la medicul gastro.ti-a prescris vre-un tratament?Ti-a interzis vre-un aliment?
De fumat nu mai zic..mi-a fost enorm de frica sa mai bag tigarea in gura.imi facusem in cap tot felul de ipoteze...cum ca tot ce e "nesanatos" imi provoaca secretie!Nu a fost asa...nu am fumat 3 luni pline si tot am avut starile astea:(
M-am gandit ca poate fructele..sau legumele crude..imi provoaca...dar nu.E ceva gresit in sistemul meu gastro:(
oare ce???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: