sangerare ciudata

01-02-2007
zgabeartza
Nu este medic/terapeut
zgabeartza
buna.as avea si eu o intrebare pentru ca sunt cam ingrijorata.iau anticonceptionale de aproximativ un an.luna trecuta am facut o pauza.am inceput sa iau prima pilula pe 15 ianuarie odata cu menstruatia.desi sunt la pastila 18 (maine), ieri am observat ca secretia este usor cafenie-rosiatica.astazi am vazut ca este si mai mult cafenie-rosiatica.nu stiu ce inseamna.poate sa fie vreo dereglare?sau e un alt semn?mai am 3 pilule de luat si normal peste vreo saptamana trebuie sa-mi vina menstruatia.dar nu stiu ce se intampla.ma puteti lamuri?multumesc
1 comentarii
0
01-02-2007, ora 00:00
Alma
Nu este medic/terapeut
Alma
O dereglare e sigur, adica ceva patologic, ar trebui mers la ginecolog. Anticonceptionalele au fost recomandate in urma unor investigatii? Oricum daca e sa fim sinceri medicam. hormonale nu-s bune, sunt pline de reactii adverse, dar producatorul are nevoie de bani, nu?Si uite asa apare reclama si o multitudine de anticonceptionale.Ca si cererea e mare, femeile nefiind constiente de reactiile adverse, cele mai multe vin cu timpul. De ce oare se cere intreruperea lor cu 2-3 luni inainte de a incepe o sarcina? Daca sunt asa de lipsite de pericol.am vazut pe net un anticonc. care se voia pus pe piata, aoleu ce plin de reactii adverse era! Sper ca nu l-au aruncat pe piata. In loc ca barbatul sa-si puna prezervativ, evitindu-se astfel si bolile sexuale. femeia se indoapa cu hormoni, expunindu-se si la boli si la reactiile date de anticonceptionale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.