sani mici - tratamente hormonale

12-08-2010
cristina322
Nu este medic/terapeut
cristina322
As dori sa stiu daca exista hormoni de crestere care ajuta la marirea sanilor. Si daca da, ce fel de efecte secundare pot aparea. Multumesc mult
7 comentarii
0
14-08-2010, ora 17:07
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
in nici un caz sa nu folosesti hormoni pentru marirea sanilor...incearca cateva luni tratamente naturiste, si daca nici asa nu obtii nici un rezultat, apeleeaza la chirurgie plastica pentru un implant.asta daca cumva esti majora...daca ai sub 18 ani ai rabdare caci sanii vor mai creste. Eu te sfatuiesc sa stai linistita si sa apelezi deocamdata doar la remedii naturiste, sa nu agresezi glanda mamara cu hormoni sau implant daca nu ai copii.vei avea nevoie de sani, acestia nu sunt doar pentru ochiul si incantarea sexului opus.
0
16-08-2010, ora 14:20
cristina322
Nu este medic/terapeut
cristina322
Sunt majora, am 20 de ani. Imi puteti recomanda tratamente naturiste care sa ma ajute? Nu sunt disperata sa am sanii mari, dar macar un nr la sutien m-ar ajuta...Si la bisturiu nici nu ma gandesc.
0
20-10-2010, ora 16:25
chrboc
Nu este medic/terapeut
chrboc
Exercitii fizice cu greutati(poti incepe cu gantere de 1 kg) si flotari. Restul(pastile, creme si alte chestii d-astea) sunt povesti! Nu stiu cat de mult vei obtine ca marime, dar vor fi fermi cu siguranta si se vor contura bine. Din pacate, rezultatele se vad in timp. La mine a functionat, dar am mai mult de un an de cand fac exercitiile! Sper doar sa-ti placa efortul fizic! Succes!
0
12-05-2011, ora 17:02
MrCrispy
Nu este medic/terapeut
MrCrispy
" Exercitii fizice cu greutati(poti incepe cu gantere de 1 kg) si flotari. Restul(pastile, creme si alte chestii d-astea) sunt povesti! Nu stiu cat de mult vei obtine ca marime, dar vor fi fermi cu siguranta si se vor contura bine. Din pacate, rezultatele se vad in timp. La mine a functionat, dar am mai mult de un an de cand fac exercitiile! Sper doar sa-ti placa efortul fizic! Succes! "

Asta este o mare prostie. Exercitii pentru pectorali ? Ce treaba are tesutul muscular (pectoralii) cu cel mamar ?
0
12-05-2011, ora 17:21
chrboc
Nu este medic/terapeut
chrboc
Stimate domnule Crispy, daca cititi bine, veti vedea ca nu am scris ca se vor mari, ci doar ca vor deveni mai fermi. Cei care practica body building sau kinetoterapie stiu la ce ma refer. Doar nu credeti ca cei ce fac culturism se nasc cu pectorali foarte bine conturati. Eu am experimentat miscarea fizica pentru pectorali si am obtinut rezultatul scris mai sus. Pe viitor v-as recomanda sa nu mai etichetati oamenii ca fiind prosti, atat de usor. Multumesc si va doresc multa sanatate!
0
20-04-2012, ora 23:43
Nicusa
Nu este medic/terapeut
Nicusa
sunt de acord cu tine.eu la fel ma okup cu flotarile, , , , si sunt multumita, , , , siinii mei sunt fermi, , , sunt tari, , , si o forma nemaipomenita.merita de incercat..
0
16-10-2012, ora 20:12
ramona s
Nu este medic/terapeut
ramona s
Buna seara,
As dori sa stiu daca pastilele pt marirea sanilor dauneaza corpului in timp. Deoarece am sanii mici, doresc sa incerc pastilele pt cresterea sanilor, nu vreau sa fac abuz de acele pastile, as vrea sa le iau pt 2 luni. Credeti ca le pot incerca fara a patii ceva ?
Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •