Sarcina?

05-11-2018
Daianana
Nu este medic/terapeut
Daianana
Buna ziua! Acum doua saptamani m-am intalnit cu un baiat, insa nu am avut contact sexual, doar ne-am sarutat si mi-a ghidat mana pe penisul lui, moment in care am simtit un lichid pe mână. In asta a constat totul, insa in aceeasi zi m-am masturbat. Eu nu am ciclu menstrual regulat, insa deja menstruatia mi-a intarziat 11 zile. Exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata? E posibil sa fi existat spermatozoizi si sa fi rezistat pe mana mea? Ma ingrijoreaza intarzierea menstruatiei. Multumesc!
3 comentarii
0
05-11-2018, ora 15:16
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Un risc exista daca te-ai masturbat imediat dupa.

Desi ma gandesc ca daca masturbarea a avut loc mai tarziu in acea zi ar fii trebuit sa existe intre aceste 2 eveniment un mers la baie si un spalat pe maini!!
0
06-11-2018, ora 17:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Spermatozoizii mor in contact cu aerul,

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
18-11-2018, ora 23:38
Rujita
Nu este medic/terapeut
Rujita
Buna, sunt noua pe aici, as vrea sa știu ce se-ntâmpla, mi-a venit cm in 13/11/2018 ma ținut 3 zile sa oprit am făcut sex neprotejat cu soțul meu și a-2 a zi am sângerat foarte puțin rozaliu defapt doar când ma ștergeam la baie îl vedeam și ma ținut 1 zi jumate, de obicei cm ma ținea 5 zile și înainte de stop ma simțeau rău dimineața un rău neexplicabil și acum o ușoară durere de sâni și nu mai sunt pe ciclul.Oare e vb de vreo sarcina deși ne dorim un bb.Mersi pt răspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul