Sarcina?

29-08-2021
Bianca764
Nu este medic/terapeut
Bianca764
Buna!! Am avut un contact sexual cu prietenu meu pe data de 15-16 iulie, protejat, dar a avut loc si penetrare cu degetele din 11-22 iulie cand prietenul meu a plecat. Am avut menstruatia din 6 august pana in 10 august, dar am citit ca ar putea fi si sangerare de implantare in cazul sarcinii. Ovulatia ar fi trebuit sa o am in 22 august si in 25 au inceput sa ma doara sanii si am observat niste vene mai proeminente pe sani pe care nu le-am mai observat pana acum. Mi-e frica deoarece ma gandesca ca s-ar fi putut afla ceva pe degetele lui gen pre-ejaculare, cu toate ca el mi-a spus ca nu avea nimic pe maini. Am facut si 2 teste de sarcina ieri(28 august) si azi la 4 dimineata si au iesit negative dar am citit ca nu apare mereu corect. Intrebarea mea principala este acele vene inseamnca sarcina si daca aceasta ar fi posibila in conditiile descrise. Am 17 ani, cu siguranta sunt foarte panicata cu ceea ce se intampla si as avea nevoie de sfaturi! Multumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •