Sarcina? As dori parerea unui medic

28-01-2012
Mirela1993456
Nu este medic/terapeut
Mirela1993456
Am 19 ani si sunt f speriata. am tot citit pe diferite forumuri cum ca poti ramane insarcinata chiar daca esti virgina. este adevarat? prima zi de dupa cm care a durat 4 zile, nu a existat nicio penetrare propriu-zisa dar el a ejaculat in apropierea vaginului. in cazul asta se pune problema unei eventuale sarcini? Va rog raspundeti.mi. multumesc
9 comentarii
0
28-01-2012, ora 23:17
anathrya
Nu este medic/terapeut
anathrya
Mult prea putin probabil. In primul rand, nu erai in perioada fertila. In al doilea rand, in contact cu aerul, spermatozoizii sunt distrusi.
0
29-01-2012, ora 00:02
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
nu ai cum...doar daca e penetrare..
0
29-01-2012, ora 11:25
Mirela1993456
Nu este medic/terapeut
Mirela1993456
Multumesc, totusi sunt destul de speriata... si parca nu mai am rabdare pana la urmatoarea menstruatie...
0
29-01-2012, ora 16:21
me_myself
Nu este medic/terapeut
me_myself
Sincer nu cred ca ai motive de ingrijorare...
0
10-12-2012, ora 21:01
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
am o intrebare asemanatoare si eu..:( daca sunt virgina si a ajuns lichid de la el, fara ejaculare in contact cu vaginul meu pot sa fiu insarcinata??? adica spermatozoizii ar fi putut ajunge in vagin? puteti sa imi raspundeti cat de repede va rog??!!!
0
14-12-2012, ora 19:18
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
roxana nu ai cum..a ramane gravida nu e chiar atat de usor..daca nu esti penetrata cum vrei sa ramai?trebuie sa intre in vagin asa ca stai linistita bine?
0
15-12-2012, ora 23:35
roxanaaP
Nu este medic/terapeut
roxanaaP
Multumesc adina..eu incepuse-mi sa imi fac griji pt ca am citit tot felul de chestii pe internet. ms mt pt incurajare, sarbatori fericite!
0
19-12-2012, ora 21:49
Adina89
Nu este medic/terapeut
Adina89
Pe internet scriu tot felul...te poti cruci dar nu trebuie sa le bagi in seama pe toate.sarbatori fericite si tie
0
24-05-2018, ora 00:05
gabriela amalia
Nu este medic/terapeut
gabriela amalia
Buna ma numesc amalia eu si sotul meu ne dorim sa facem un copil eu am facut un control ginecologic care mia spus in urma unor analize ca am niste bacteri. precum ca am intrat in contact cu animale si ca am trompa pe partea dreapta putin infundata ovarul drept infectat si o zgarietura pe col. cu toate acestea am urmat un tratamen de trei luni inainte sa termin tratamenul nu mi-a mai venit ciclul am avut cam regulat ciclu decalat cu o zi maxim doua dar acum sunt 21 de zile de cand trebuia sa imi vina ciclu si nu a mai aparut am fact test de sarcina si imi apare negativ si nu prea inteleg deoarece nu sunt in tara si nu ma pot duce la un doctor ginecolog deoarece nu prea vb foarte bine limba si nu inteleg absot tot si dori sa stiu daca este ceva grav deoarece in ultima vreme am inceput sa dorm foarte mult sa mancnc foarte mult urinez foarte des transpir si obosesc foarte repede si in unele zile am stari de voma in schimb am observat ca nu mai supot une mirosuri mi se face rau de la ele va multumesc si astept un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •