Sarcina, avand menstruatie...

24-11-2006
samyra
Nu este medic/terapeut
samyra
intr-adevar stiu k poate exista sarcina chiar daca am avut ciclu menstrual regulat(3 luni, menstruatie normala).vreau sa stiu cate luni poate exista ciclu peste sarcina?(daca aceasta exista)imi dau seama k am ciclu peste sarcina dupa cantitatea si coloritul menstruatiei, adica trebuie sa difere de lunile normale, cand nu exista niciun risc?nu-mi pot face un test de sarcina pt k locuiesc intr-un oras mic si s-ar afla repede.ast un rasp concret.multumesc anticipat
2 comentarii
0
24-11-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Poate intradevar sa existe ciclu menstrual in cazul unei sarcini inca 1-2-3-4-5 luni dar nu este ceva fix.Deasemenea cantitatea, aspectul si durata ciclului menstrual pot fi ca de obicei sau mai mult sau mai putin reduse. Nu inteleg de ce te-ai speriat.Ai oarecare simptome legate de sarcina? Exista o singura cale de a afla sigur, testul de sarcina care se gaseste in orice farmacie.Iar pe viitor ca sa nu mai fi permanent stresata fa sex protejat sau aplica o metoda contraceptiva.
0
24-11-2006, ora 00:00
samyra
Nu este medic/terapeut
samyra
multumesc. am aplicat o metoda contraceptiva(coitus interuptus) si a fost singurul act sexual neprotejat(acum 3 luni, de atunci am avut ciclu menstrual normal), restul nu prezinta riscuri, pt k prietenul meu a folosit prezervativ si nu au fost probleme.cat despre simptome cum ar fi greata, nu au existat.deci exista totusi acest risc, sa fiu gravida?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •