Sarcina fara embrion

14-02-2018
Mikelina31
Nu este medic/terapeut
Mikelina31
Buna ziua mamici.an nevoie de sfatul vostru.ultimul ciclu 13 dec.2017 prima beta hcg facut in 15.01.2018 -522, a doua 22.01.2018- 5636 iar a treia 26.01.2018-13136.prima ecografie 12 februarie cand mi sa spus ca e o sarcina fara embrion.ce trebuie sa fac sa ma astept, sa merg la chiuretaj.e posibil sa fi fost vreo eroare la ecografie.eu ma simt bine nu am dureri, nu am sangerari, doar greturi care sunt mai mult seara.e prima mea sarcina si imi doresc copilasul foarte mult.la sarcina fara embrion creste beta?? Astazi am refacut beta si imi ajug raspunsurile diseara.nu stiu ce sa fac.a trecut cineva prin asa ceva.ajutatima cu un sfat.va multumesc din suflet
2 comentarii
0
15-02-2018, ora 08:43
Mikelina31
Nu este medic/terapeut
Mikelina31
Ieri 14.02.2018 ho rifatto la beta e sono arrivatte a 64527.e possibile visto che alla prima eco hanno detto che e una gravidanza senza embrione??? Nn so piu che devo fare e devo pensare.grazie aspetto una risposta da voi
0
11-05-2018, ora 10:40
ireneteach
Nu este medic/terapeut
ireneteach
Buna. pot sa te intreb cum s-a terminat povestea ta pana la urma? eu am facut un test de sarcina pe 12.04.2018 si a iesit pozitiv dar bucuria mea a fost scurta. prima vizita la ginecolog s-a incheiat prost: in loc de confirmarea sarcinii, mi s-au dat 2 variante - sarcina oprita din evolutie sau extrauterina. am fost praf mai ales ca la prima sarcina nu am avut nici un fel de probleme si am acum un baietel de 5 ani jumate. am mers la alt doctor care mi-a spus felicitari, sunteti insarcinata dar nu se vede decat sacul gestational deocamdata si ala un pic desprins si un mic hematom. au urmat 3 HCG-uri - toate in crestere: 9900, 223000 si 61.110. fac eco astazi. sacul gol. dr nedumerit mai chiama un dr si ambii spun ca la hcg-ul asta ar trebui sa fie embrion si sa se auda si inima, dar nimic. drept urmare acum mai astept raspunsul la un HCG si maine mai fac unul. in functie de ele, imi spune daca e oprita sin evolutie sau sarcina fara embrion. imi vine sa urlu. cum vine asta? sunt insarcinata dar nu e embrionul? si ce ar trebui sa fac? mai imi si povesteste dr ca a avut un caz unde in a 13-a saptamana programase operatie ptr sarcina oprita din evolutie dar pacienta cere inainte un eco si surpriza era si embrion si inimioara care batea. si asta dupa ce in perioada asta isi dadusera cu parerea vreo 5 doctori. unde ar putea sta ascuns un embrion 13 saptamani sa nu se vada la nici un eco. nu stiu ce sa fac si cat o sa mai stau tensionata. si daca intradevar va fi un embrion in cele din urma, cum il va afecta pe bebe tot acest stres?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: