sarcina sau nu?

22-08-2010
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
buna.am si eu o mare nelamurire si va rog sa ma ajutati.. am luat o perioada anticonceptionale yasmin si le'am intrerupt...in urma cu o saptaman trebuia sami vina menstra dar nu mia venit.mentionez ca am avut relatii sexuale.mi'am facut test si a iesit negativ...2 luni de zile nu am mai avut relatii sexuale si acuma da cu o saptamana inainte de ciclu si acum sunt si putin racita jos.. dar totusi sunt ingrijorata ca nu mi'a venit inca:(.. help me plzzz!!!
6 comentarii
0
24-08-2010, ora 00:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mai degraba intarzierea este data de consumul de anticonceptionale decat de o eroare a testarii. Un consult ginecologic ar fi indicat.
0
25-08-2010, ora 22:11
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
multumesc pt raspuns...am mai facut un test si a iesit tot negativ.. mai astept putin si daca nu vine merg la un control..sper sa fie bine!
0
29-08-2010, ora 22:35
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
este a 14pea zi de intarziere:((.nu inteleg de ce nu imi vine ciclul.am facut 2 teste care au iesit negative si totusi nici un semn de sarcina dar nici de venire a mensteri...va rog mai dativa parerea pt ca nu stiu ce sa mai cred:((...
0
10-09-2010, ora 10:03
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
pana acuma am facut 3 teste de sarcina care au iesit negative dar menstra tot nu mi-a venit:(.. nu stiu ce pot sa am..cred ca sapt viitoare merg la un consult ginecologic.nu stiu ce sa mai cred..sunt ft ingrijorata:(...vreau pareri va rog
0
01-10-2010, ora 15:41
mi 6
Nu este medic/terapeut
mi 6
buna.am si eu o intrebare...o mica "dilema".
mia venit pe 26iulie(a fost normal).am avut contact sexual neprotejat pe 2august...pe 13august mi-a venit din nou(intr-o cantitate mai mica)...pe7septembrie(a fost normal, dar am avut dureri abdominale), iar acum pe 27septembrie mi-a venit, dar intr-o cantitate foarte mica.(in ziua aceasta am avut contact sexual).
pe 4sau 5septembrie, numai stiu exact, am facut un test care a iesit negativ.
mentionez ca luna aceasta pe 15 mi-am facut analizele...
credeti ca pot fi insarcinata?sau care ar fi probelema?
0
17-11-2010, ora 17:21
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
buna am revenit cu aceeasi problema.. am fost la consultul ginecologic si medicul mi-a dat niste ovule vaginale pt ca aveam ceva rana..dar menstra nu mi-a venit aproape de 3 luni.. pot sa iau anticoncetionale si dupaia cand le opresc sa imi vina?.. as vrea sa fac asa dar mie frik sa nu aiba efecte negative.. astept un raspuns va rog!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •