sarcina sau nu?

30-04-2015
gabi a
Nu este medic/terapeut
gabi a
buna ziua. sunt in a 8 a zi de intarziere a menstruatiei iar testele pe care le-am facut pana acum au aratat 2 linii doar ca a doua era mai stearsa. am fost la medic dar a zis sa repet testul peste o sapt ca e prea devreme sa-mi confirme sau nu sarcina chiar si ecografic.pana acum vreo 3-4 luni am avut un ciclu regulat, in urma cu doua luni mi-a intarziat 4 zile dar niciodata mai mult. tin sa precizez ca fac tratament cu anagrelida. poate sa fie aceasta o cauza, sau sunt insarcinata? daca e o sarcina o pot pastra avand in vedere tratamentul pe care il urmez?
4 comentarii
0
30-04-2015, ora 12:06
gabi a
Nu este medic/terapeut
gabi a
as dori parerea unui medic la mesajul de mai sus, va rog. multumesc.
0
01-05-2015, ora 20:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu se poate intrerupe temporar tratamentul cu acest medicament in caz de sarcina ?
0
02-05-2015, ora 15:39
gabi a
Nu este medic/terapeut
gabi a
pana in momentul acesta nu am intrerupt tratamentul deloc, ca nu mi s-a dat voie. si cred ca nici de acum nu-l pot intrerupe pt ca risc sa-mi creasca iar valoarea trombocitelor.exista riscuri daca le fac pe amandoua?
0
02-05-2015, ora 21:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Pe prospectul de la Anagrelida scrie destul de clar ca trebuie sa va protejati si sa nu ramaneti insarcinata.

2. Cititi prospectele de pe net daca al dv. nu e complet.

3. Daca sunteti insarcinata, nu va sfatuiesc sa faceti niciodata avort orice v-ar spune medicii. Sunt multe mamici care au primit astfel de sfaturi "avizate", s-au rugat si copiii au iesit sanatosi tun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •