sarcina si chimioterapie

19-05-2007
monique_nrs
Nu este medic/terapeut
monique_nrs
sotul meu a urmat un tratament citostatic ın luna aprilie anul acesta si as vrea sa stiu daca am vreo sansa sa raman insarcinata si daca da, la cat timp dupa acest tratament.
2 comentarii
0
21-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
pentru a putea da un raspuns cit de cit pertinent ar trebui sa stim si pentru ce a facut sotul tratamentul cu citostatice(adica localizarea tumorii)
0
21-05-2007, ora 00:00
monique_nrs
Nu este medic/terapeut
monique_nrs
sotul meu a suferit pana luna acesta de o forma destul de rara de cancer osos numıt sarcom Ewing, la nıvelul scapulei. Spun pana luna aceasta deoarece in urma uneı interventıı chırurgicale acea tumora a fost ındepartata. Ca sa fıu maı explıcıta, sotul meu a urmat maı multe sedınte cu cıtostatıce dupa care a facut sı radıoterapıe, dar pentru ca acel sarcom aı provoca durerı marı a decıs sa se opereze. Acum ne dorım un copıl sı as dorı sa aflu parerea dumneavoastra ın legatura cu acest lucru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Activitatea fizică ar putea crește eficiența chimioterapiei
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  •