Sarcina si insomniile

13-10-2009
kodrina
Nu este medic/terapeut
kodrina
Sunt insarcinata in 9 saptamani, si de catea saptamani am probleme cu somnul. Dorm cateva ore pe noapte, dupa care ma chinui sa adorm dinnou. Si nici pe zi nu reusesc sa dorm. Doctorita mea mi-a recomandat extraveral, dar nu sunt sigura ca este tocmai potrivit. Am citit pe net ca are contraindicatii in sarcina, ba ca nu au nici o legatura una cu cealalta. Deci? ce sa fac?
4 comentarii
0
13-10-2009, ora 17:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu este solutia cea mai buna ! Are 100% efecte adverse.
Ar trebui sa apelezi la homeopatie, actioneaza imediat si fara efecte adverse.
Daca vrei te ajut, dar imi trebuie multe informatii despre tine... Daca doresti da-mi de stire...
0
13-10-2009, ora 20:15
kodrina
Nu este medic/terapeut
kodrina
sigur scarface. Ce informatii ai nevoie?
0
13-10-2009, ora 21:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
http://home.arcor.de/scarface7/anamnesa.doc
Deschide doc-ul asta, completeaza-l cat poti si trimite inapoi.
0
14-10-2009, ora 12:08
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Buna, si eu am avut insomnii crunte in sarcina. Nu lua extraveral. Eu am luat ceva homeopat dar nu mai stiu cum se numea. Se gaseste la farmacie dar spune ca esti insarcinata si iti vor da farmacistele. Eu mai beam lapte cald inainte de culcare sau ceai de tei. Si nu te mai stresa, pt ca bebele nu are nimic dc tu nu dormi 10 ore pe noapte. Este gresita ideea ca o gravida tb sa doarma non stop. Sunt organisme si organisme. Unele femei dorm iar altele au insomnii. Nu te mai stresa din cauza asta pt ca stresul face mai rau la bebe decat dc nu dormi. Uita-te la televizor, citeste o carte. Eu de exemplu avem nopti la rand cand nu puteam sa dorm decat 2-3 ore pe noapte si nici ziua nu dormeam. Si bebe este sanatos. Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Insomnia la gravide

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tulburari ale somnului
  •