scurgeri maronii semestrul 1 de sarcina

13-10-2014
adina popa
Nu este medic/terapeut
adina popa
Buna, am 29 de ani si sunt insarcinata in 5 saptamani(prima sarcina). de 2 zile am inceput sa am niste scurgeri maronii in principal dupa masa cand sunt mai obosita insotite periodic si de usoare crampe abdominale.e ceva normal?va rog dati-mi un sfat
5 comentarii
0
14-10-2014, ora 08:44
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este indicat sa mergeti la o consultatie la un medic ginecolog.

O zi placuta!
0
02-12-2014, ora 18:55
valeria200
Nu este medic/terapeut
valeria200
Buna, am 18 saptamani si cateva zile de sarcina..pana acum nu am avut nici o problema, pana si greturile m-au ocolit in primul trimestru de asta am luam cam 6 kg in greutate pana acum. Insa astazi m-am trezit cu o scurgere maronie care a incetat de la sine.. ..uneori am usoare intepaturi si o durere mai maricica cand urinez mai ales dimineata... la 10saptamani medicul mi-a descoperit un nodul fibromatos si mi sa spus ca de acum nu mai poate afecta.. o parere a cauzei acestei scurgeri ma poate ajuta cineva?
0
04-12-2014, ora 17:16
cricricri
Nu este medic/terapeut
cricricri
Sfatul meu este sa faci o ecografie sa vezi daca a aparut un mic hematom care se elimina treptat sau nu e nimic de speriat.
Secretie maro inseamna oricum o sangerare veche, deci nu e o urgenta
0
23-02-2015, ora 12:56
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Sangerarea maronie inseamna ca este o cantitate mica de sange.Trebuie evaluata placenta, peretele uterin in vederea excluderii de eventuala patologie.Tratamentul variaza de la repaus la pat, la tratament in ambulator sau chiar internare, in functie de caz.Trebuie facut un consult ginecologic.
0
09-10-2015, ora 09:18
sam90alex
Nu este medic/terapeut
sam90alex
Buna. Nu vreau sa speriu pe nimeni dar eu asa am avut o pierdere de sarcina la 6 saptamani. Mai intai am avut scurgeri maronii, evident am fost la un control unde mi s-a spus sa nu-mi fac griji. Iar dupa cateva zile au inceput sangerarile la fel ca menstruatia. Sper sa nu fie si in cazul tau la fel! Mult succes si sarcina usoara!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul